Kaštieľ Radoľa
radola_upravene Kaštieľ Radoľa  patrí  medzi  najstaršie  kultúrne pamiatky na Kysuciach.  Okolnosti  stavby  kaštieľa sú  zatiaľ  dosť  nejasné.  Poznatky  z umelecko-historického výskumu kladú vznik jeho najstaršej časti do tretej štvrtiny 16. storočia.

Latitude:     49º 17' 43,435'' N

Longitude:  18º 47' 17,165'' E

Pôvodne to bola štvorcová dvojpodlažná stavba s jedným obytným priestorom v každom podlaží, teda skôr obytná veža, aké majú svoj pôvod v stredoveku.  V druhej polovici 17. storočia došlo k prestavbe objektu, zrejme v súvislosti s rozvojom majera, ktorého objekt kaštieľa sa stal centrom.

 

Čítať celý článok...

Jarné tvorivé dielne

pozvanka_na_tvorive_dielne_Kysucké múzeum v Čadci vás pozýva v nedeľu 13. apríla 2014 do Kaštieľa v Radoli na Jarné tvorivé dielne, ktoré sa uskutočnia v čase od 10.00 hod. do 16.00 hod. v priestoroch kaštieľa.

Čítať celý článok...
 

Čínsky tanec očami Fantázie

css_fantaziaKysucké múzeum v Čadci vás pozýva na výstavu, ktorú pripravilo v spolupráci s Centrom sociálnych služieb Fantázia v Kysuckom Novom Meste. Výstava je sprístupnená v Kaštieli Radoľa od 25. marca do 28. apríla 2014.

Čítať celý článok...
 

Meštianske bývanie na Kysuciach

mestianske_byvanie_na_kysuciachRenesančný kaštieľ v Radoli, ktorý patrí medzi najstaršie historické objekty na Kysuciach, ponúka návštevníkom stálu expozíciu, dokumentujúcu prostredníctvom zbierok múzea meštianske bývanie, ako aj dejiny Čadce a Kysuckého Nového Mesta, ktoré bolo niekoľko storočí jediným skutočným mestom na tomto území.

Čítať celý článok...
 

Svet alchymistu

alchymista02Stála expozícia v renesančnom kaštieli Radoľa vám priblíži svet, v ktorom žil a tvoril alchymista – vzdelanec svojej doby.

Expozícia alchymistickej dielne, ktorú vytvorili pracovníci Kysuckého múzea je na Slovensku jediná svojho druhu a prezentuje spôsob života a prácu alchymistu v jeho laboratóriu.

Čítať celý článok...
 

Odkaz Cyrilometodskej tradície

thumb_cm_13Stála expozícia v Kaštieli Radoľa Vás prenesie do čias Veľkomoravskej ríše, do čias misie solúnskych bratov - sv. Cyrila a Metoda, prenesie Vás do čias počiatkov christianizácie v liturgickej staroslovienčine a rodiaceho sa duchovného bohatstva z odkazu solúnskych bratov pre nás všetkých. Expozícia zachytáva prelomové okamihy meniace dejiny vývoja nášho národa a vývoj kresťanstva na našom území.

Čítať celý článok...
 


Stránka 1 z 2
zsk_logo
Zriaďovateľ
eu
 logo_pl_sk logo_sk_cz  trenc_sam_kraj
Správca Fondu mikroprojektov
SR-ČR 2007-2013