Kysucké múzeum v Čadci
cadca_upravene Kysucké múzeum v Čadci je špecializované regionálne kultúrne zariadenie so zameraním na cieľavedomé zhromažďovanie, ochranu, vedecké a odborné spracovávanie a sprístupňovanie hmotných dokladov so zameraním na múzejnú dokumentáciu vývoja prírody a spoločnosti, vedy a techniky, kultúry a umenia na území Kysúc, od prvých stôp osídlenia až po súčasnosť.

Latitude:     49º 26' 23,476″ N

Longitude:  18º 47' 22,215″ E

 

 

Čítať celý článok...

Tvorivé dielne v múzeu

modrotlac_-_tvorive_dielne_01Zásluhou projektu z Ministerstva kultúry v programe 7.2 Edukačné aktivity, Kysucké múzeum v Čadci  pripravilo v mesiaci júni (každý pondelok)  pre deti základných a umeleckých  škôl tvorivé dielne pod názvom Krása modrotlače.

Čítať celý článok...
 

Čaro modrotlače

modrotlacove_formy_06Výstava modrotlačových foriem a textílií zo zbierok Kysuckého múzea je sprístupnená od 11. mája do 31. októbra 2015 v priestoroch múzea v Čadci.

Čítať celý článok...
 

Hodnoty - vedecká hračka

vedecka_hracka_01Precvičiť si svoj úsudok a odhad ponúka interaktívna výstava „Hodnoty – vedecká hračka“, sprístupnená od 21. apríla do 31. augusta 2015 vo výstavných priestoroch Kysuckého múzea v Čadci.

Čítať celý článok...
 

História Kysúc

kysuce_v_dejinach_09Kysucké múzeum v Čadci vás pozýva na prehliadku stálej expozície, ktorá ponúka chronologický exkurz kysuckými dejinami. Históriu regiónu prezentuje formou oddelených sekcií, ktoré približujú najvýznamnejšie, ale aj najzaujímavejšie pasáže regionálnej histórie.

Čítať celý článok...
 

Človek na Mesiaci

clovek_na_mesiaci15Stála expozícia v Kysuckom múzeu je venovaná americkému astronautovi s kysuckým pôvodom Eugenovi A. Cernanovi, ktorý bol zatiaľ posledným človekom na Mesiaci. Expozícia prostredníctvom veľkoplošných reprodukcií a informačných panelov predstavuje životnú púť tohto novodobého Kolumba vesmíru.

Čítať celý článok...
 


zsk_logo
Zriaďovateľ
eu
 logo_pl_sk logo_sk_cz  trenc_sam_kraj
Správca Fondu mikroprojektov
SR-ČR 2007-2013