Kysucké múzeum v Čadci
cadca_upravene Kysucké múzeum v Čadci je špecializované regionálne kultúrne zariadenie so zameraním na cieľavedomé zhromažďovanie, ochranu, vedecké a odborné spracovávanie a sprístupňovanie hmotných dokladov so zameraním na múzejnú dokumentáciu vývoja prírody a spoločnosti, vedy a techniky, kultúry a umenia na území Kysúc, od prvých stôp osídlenia až po súčasnosť.

Latitude:     49º 26' 23,476″ N

Longitude:  18º 47' 22,215″ E

 

 

Čítať celý článok...

Fantázia kraslíc

kraslice_03Kysucké múzeum v Čadci pozýva návštevníkov na predajnú výstavu kraslíc a veľkonočných dekoratívnych predmetov, ktorá je sprístupnená pre verejnosť od 16. februára do 8. apríla 2015.

Čítať celý článok...
 

Morena, Morena, kde si prebývala...

morena_21_-_dfs_kelcovan_2014Pozývame vás na sprievod s Morenou mestom Čadca, ktorý sa uskutoční v utorok 31. marca 2015 od 14.00 hod. v podaní Detského folklórneho súboru Kelčovan.

Čítať celý článok...
 

Jarné tvorivé dielne v múzeu

tvorive_dielne_1Pozývame vás vyskúšať si zdobenie veľkonočných kraslíc a pletenie prútených korbáčov, každý utorok a štvrtok od 8.00 do 13.00 hod. v Kysuckom múzeu v Čadci.

Čítať celý článok...
 

Život plný námahy

zivot_plny_namahy_01Svet práce beskydského vidieka v dielach neprofesionálnych rezbárov

Vo výstavných priestoroch Kysuckého múzea v Čadci si môžete pozrieť do 17. apríla 2015 medzinárodnú výstavu, zameranú na diela neprofesionálnych rezbárov a ich reflexiu tradičného beskydského vidieka.

Čítať celý článok...
 

História Kysúc

kysuce_v_dejinach_09Kysucké múzeum v Čadci vás pozýva na prehliadku stálej expozície, ktorá ponúka chronologický exkurz kysuckými dejinami. Históriu regiónu prezentuje formou oddelených sekcií, ktoré približujú najvýznamnejšie, ale aj najzaujímavejšie pasáže regionálnej histórie.

Čítať celý článok...
 

Človek na Mesiaci

clovek_na_mesiaci15Stála expozícia v Kysuckom múzeu je venovaná americkému astronautovi s kysuckým pôvodom Eugenovi A. Cernanovi, ktorý bol zatiaľ posledným človekom na Mesiaci. Expozícia prostredníctvom veľkoplošných reprodukcií a informačných panelov predstavuje životnú púť tohto novodobého Kolumba vesmíru.

Čítať celý článok...
 


zsk_logo
Zriaďovateľ
eu
 logo_pl_sk logo_sk_cz  trenc_sam_kraj
Správca Fondu mikroprojektov
SR-ČR 2007-2013