Kysucké múzeum v Čadci
cadca_upravene Kysucké múzeum v Čadci je špecializované regionálne kultúrne zariadenie so zameraním na cieľavedomé zhromažďovanie, ochranu, vedecké a odborné spracovávanie a sprístupňovanie hmotných dokladov so zameraním na múzejnú dokumentáciu vývoja prírody a spoločnosti, vedy a techniky, kultúry a umenia na území Kysúc, od prvých stôp osídlenia až po súčasnosť.

Latitude:     49º 26' 23,476″ N

Longitude:  18º 47' 22,215″ E

Expozície  

 

Čítať celý článok...

Vianoce očami detí - výtvarná súťaž

vianocne_ozdoby_1Kysucké múzeum v Čadci pozýva žiakov základných škôl, základných umeleckých škôl a centier voľného času, zapojiť sa do výtvarnej súťaže v rámci výstavy, ktorá bude sprístupnená od 1.12. 2014 do 31.1. 2015.

Čítať celý článok...
 

Výstava šlabikárov z celého sveta

vystava_slabikarov_09Kysucké múzeum v Čadci pozýva na výstavu šlabikárov zo súkromnej zbierky pána Štefana Peteju z Bardejova, ktorá je prístupná verejnosti do 14. novembra 2014.

Čítať celý článok...
 

Všetkými desiatimi

pisacie_stroje_08Kysucké múzeum v Čadci pozýva na výstavu historických písacích a počítacích strojov zo zbierok múzeí, ktorú si návštevníci majú možnosť pozrieť v múzeu do 31. októbra 2014.

Čítať celý článok...
 

Človek na Mesiaci

clovek_na_mesiaci15Stála expozícia v Kysuckom múzeu je venovaná americkému astronautovi s kysuckým pôvodom Eugenovi A. Cernanovi, ktorý bol zatiaľ posledným človekom na Mesiaci. Expozícia prostredníctvom veľkoplošných reprodukcií a informačných panelov predstavuje životnú púť tohto novodobého Kolumba vesmíru.

Čítať celý článok...
 

História Kysúc

kysuce_v_dejinach04Kysucké múzeum v Čadci Vás pozýva na prehliadku stálej expozície, ktorá ponúka chronologický exkurz kysuckými dejinami. Históriu regiónu prezentuje formou oddelených sekcií, ktoré približujú najvýznamnejšie, ale aj najzaujímavejšie pasáže regionálnej histórie.

Čítať celý článok...
 

Zlatý fond Kysuckého múzea v knižnici

zlaty_fond_kmPublikácie, ktoré vyšli v edícii Zlatý fond Kysuckého múzea, sú od apríla 2014 sprístupnené aj v Kysuckej knižnici v Čadci, v priestoroch Úseku regionálnej literatúry.

Čítať celý článok...
 


zsk_logo
Zriaďovateľ
eu
 logo_pl_sk logo_sk_cz  trenc_sam_kraj
Správca Fondu mikroprojektov
SR-ČR 2007-2013