Vlastivedné múzeum v Krásne nad Kysucou
23 Expozícia je spoločným projektom štyroch múzeí v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja.

Latitude:     49º 23' 42,150'' N

Longitude:  18º 49' 47,850'' E


Prírodovedná expozícia bola vytvorená v nových priestoroch Kysuckého múzea, ktoré vznikli adaptáciou časti depozitára zbierkových predmetov. Expozícia prezentuje faunu a flóru severozápadného Slovenska. Hlavnou atrakciou je replika mamutej samice v životnej veľkosti, vzhľadom k nájdeným fosílnym pozostatkom v blízkom okolí. Súčasťou expozície je i špecializovaná prírodovedná učebňa, slúžiaca na výučbu prírodovedných a environmentálnych predmetov.

Kováčstvo – užitočné umenie

kovacstvo_04Výstava kováčskeho umenia zo zbierok Kysuckého múzea v Čadci, je sprístupnená do decembra 2015 v priestoroch Vlastivedného múzea v Krásne nad Kysucou.

Čítať celý článok...
 

Milan Rastislav Štefánik: astronóm, vojak, politik

milan_rastlislav_stefanik_01Kysucké múzeum v Čadci pozýva na výstavu o živote a činnosti slovenského národného hrdinu - M. R. Šfefánika, ktorá je inštalovaná v expozičných priestoroch Vlastivedného múzea v Krásne nad Kysucou do 30. novembra 2015.

Čítať celý článok...
 

Kysuce v minulosti

kysuce_v_minulostiVo Vlastivednom múzeu v Krásne nad Kysucou je sprístupnená stála expozícia, ktorá predstavuje výber z archeologických, historických a etnografických zbierok Kysuckého múzea.

Čítať celý článok...
 

Špecializovaná učebňa

Sample ImageV priestoroch expozície v Krásne nad Kysucou sa nachádza špecializovaná učebňa, ktorej zriadenie bolo realizované v rámci cezhraničného projektu "Škola v múzeu".

Čítať celý článok...
 


zsk_logo
Zriaďovateľ
eu
 logo_pl_sk logo_sk_cz  trenc_sam_kraj
Správca Fondu mikroprojektov
SR-ČR 2007-2013