morena detsky folklorny subor kelcovan

Pozývame vás na sprievod s Morenou mestom Čadca, ktorý sa uskutoční v stredu 23. marca 2016 od 14.00 hod. v podaní Detského folklórneho súboru Kelčovan.

kraslice 1Veľkonočnú výstavu kraslíc zdobených rôznou technikou zo zbierok Kysuckého múzea, si môžete pozrieť od 15. februára do 31. marca 2016 vo výstavných priestoroch Kysuckého múzea v Čadci.

zdobenie kraslic marta vahancikova 01Kysucké múzeum v Čadci pripravilo každý utorok a štvrtok pre návštevníkov k veľkonočnej výstave tvorivé dielne s ukážkami zdobenia kraslíc starou technikou, ako aj maľovanie sklenených vajíčok.

historia kysuc mKysucké múzeum v Čadci pozýva na prehliadku stálej expozície, ktorá ponúka chronologický exkurz kysuckými dejinami. Históriu regiónu prezentuje formou sekcií, približujúcich najvýznamnejšie a najzaujímavejšie pasáže regionálnej histórie.

clovek na mesiaci mStála expozícia v Kysuckom múzeu je venovaná americkému astronautovi s kysuckým pôvodom Eugenovi A. Cernanovi, ktorý bol zatiaľ posledným človekom na Mesiaci.