Kysucké múzeum v Čadci
cadca_upravene Kysucké múzeum v Čadci je špecializované regionálne kultúrne zariadenie so zameraním na cieľavedomé zhromažďovanie, ochranu, vedecké a odborné spracovávanie a sprístupňovanie hmotných dokladov so zameraním na múzejnú dokumentáciu vývoja prírody a spoločnosti, vedy a techniky, kultúry a umenia na území Kysúc, od prvých stôp osídlenia až po súčasnosť.

Latitude:     49º 26' 23,476″ N

Longitude:  18º 47' 22,215″ E

Expozície  

 

Čítať celý článok...

Farebný svet kraslíc

kraslice_03Kysucké múzeum v Čadci každoročne pripravuje v období pred Veľkou nocou predajnú výstavu kraslíc a veľkonočných dekoratívnych predmetov, ktorá je sprístupnená pre verejnosť od 10. marca do 22. apríla 2014.

Čítať celý článok...
 

Krása ľudového kroja

kroje_16Ľudový odev tvorí neoddeliteľnú súčasť ľudovej kultúry, je živým posolstvom, odkazom po našich predkoch, ktorý je treba zachovávať a prezentovať. Aj v dnešnej dobe sa vraciame ku tradíciám, čoho dôkazom je i výstava ľudových krojov, sprístupnená v Kysuckom múzeu v Čadci od 17. februára do 18. apríla 2014.

Čítať celý článok...
 

Človek na Mesiaci

clovek_na_mesiaci15Stála expozícia v Kysuckom múzeu je venovaná americkému astronautovi s kysuckým pôvodom Eugenovi A. Cernanovi, ktorý bol zatiaľ posledným človekom na Mesiaci. Prostredníctvom veľkoplošných reprodukcií a informačných panelov predstavuje životnú púť tohto novodobého Kolumba vesmíru. Návštevníci si môžu doslova siahnuť na imitáciu mesačnej krajiny či podrobne si obzrieť kópiu kozmického skafandra.

Čítať celý článok...
 

História Kysúc

kysuce_v_dejinach04Kysucké múzeum v Čadci Vás pozýva na prehliadku stálej expozície, ktorá ponúka chronologický exkurz kysuckými dejinami. Históriu regiónu prezentuje formou oddelených sekcií, ktoré približujú najvýznamnejšie, ale aj najzaujímavejšie pasáže regionálnej histórie.

Čítať celý článok...
 


zsk_logo
Zriaďovateľ
eu
 logo_pl_sk logo_sk_cz  trenc_sam_kraj
Správca Fondu mikroprojektov
SR-ČR 2007-2013