Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2010 JoomlaWorks, a business unit of Nuevvo Webware Ltd.


Kysucké múzeum


je špecializované regionálne kultúrne zariadenie so zameraním na cieľavedomé zhromažďovanie, ochranu, vedecké a odborné spracovávanie a sprístupňovanie hmotných dokladov so zameraním na múzejnú dokumentáciu vývoja prírody a spoločnosti, vedy a techniky, kultúry a umenia na území Kysúc, od prvých stôp osídlenia až po súčasnosť.

        grafika

        Pozvánka na Stálu expozíciu - Človek na mesiaci  Pozvánka na Stálu expozíciu - Kysuce v minulosti Pozvánka na Stálu expozíciu - Svet alchymistu Pozvánka na Stálu expozíciu - História Kysúc

Človek a krajina v minulosti Kysúc - vedecká konferencia

evnirokonferencia_kysucke_muzeum_2015Dňa 24. – 25. 11. 2015 sa uskutoční v priestoroch Kysuckého múzea v Krásne nad Kysucou vedecká konferencia zameraná na environmentálne dejiny krajiny a geoturizmus.

Čítať celý článok...
 

Sviatočný adventný koncert a prezentácia ľudových remesiel

kastiel_-_pecenie_oblatok_a_medovnikovPozývame Vás v nedeľu 29. novembra 2015 na kultúrne podujatie do Kaštieľa v Radoli, ktoré bude prebiehať v čase od 13.00 do 16.00 hod.

Čítať celý článok...
 

Predsviatočný kvíz Kysuckého múzea

predsviatocny_kvizŠkolský rok je v plnom prúde a aj my Vám dávame možnosť otestovať svoje znalosti. Pokúste sa nájsť správne odpovede na otázky týkajúce sa minulosti i súčasnosti Kysuckého múzea.

Čítať celý článok...
 

Kováčstvo – užitočné umenie

kovacstvo_04Výstava kováčskeho umenia zo zbierok Kysuckého múzea v Čadci, je sprístupnená do decembra 2015 v priestoroch Vlastivedného múzea v Krásne nad Kysucou.

Čítať celý článok...
 

Milan Rastislav Štefánik: astronóm, vojak, politik

milan_rastlislav_stefanik_01Kysucké múzeum v Čadci pozýva na výstavu o živote a činnosti slovenského národného hrdinu - M. R. Šfefánika, ktorá je inštalovaná v expozičných priestoroch Vlastivedného múzea v Krásne nad Kysucou do 30. novembra 2015.

Čítať celý článok...
 

Dobrovoľníci z Poľska opäť v Skanzene Nová Bystrica - Vychylovka

skanzen_-_anna_michalowskaUž po štvrtýkrát občianske združenie „KERIC“ z Čadce vyslalo na dvojmesačnú prax do Skanzenu vo Vychylovke a na Kysucko-oravskú lesnú železnicu  zahraničných študentov, na ktorých sme sa všetci tešili.

Čítať celý článok...
 


Stránka 1 z 2
zsk_logo
Zriaďovateľ
eu
 logo_pl_sk logo_sk_cz  trenc_sam_kraj
Správca Fondu mikroprojektov
SR-ČR 2007-2013