Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2010 JoomlaWorks, a business unit of Nuevvo Webware Ltd.


Kysucké múzeum


je špecializované regionálne kultúrne zariadenie so zameraním na cieľavedomé zhromažďovanie, ochranu, vedecké a odborné spracovávanie a sprístupňovanie hmotných dokladov so zameraním na múzejnú dokumentáciu vývoja prírody a spoločnosti, vedy a techniky, kultúry a umenia na území Kysúc, od prvých stôp osídlenia až po súčasnosť.

        grafika

        Pozvánka na Stálu expozíciu - Človek na mesiaci  Pozvánka na Stálu expozíciu - Kysuce v minulosti Pozvánka na Stálu expozíciu - Svet alchymistu Pozvánka na Stálu expozíciu - História Kysúc

Plody najkrajšie

dary_zeme01Aké plody boli vypestované v Bystrickej doline, si môžete pozrieť v nedeľu 21. septembra 2014 v Skanzene vo Vychylovke, na výstave ovocia a zeleniny z kysuckej úrody.

Čítať celý článok...
 

Pozvánka na medzinárodnú konferenciu

pozvankaPozývame Vás 23. septembra 2014 do Skanzenu Vychylovka na medzinárodnú etnografickú konferenciu "Stáročia susedmi: spoločná história Kysúc a Těšínska, zameranú na prezentáciu dejín, života a kultúry našich národov.

 

Skanzen fotoobjektívom

josef_novy_01Skanzen vo Vychylovke ponúka návštevníkom autorskú výstavu fotografií Josefa Nového zo Žiliny, ktorá je sprístupnená v objekte Stanica Skanzen do októbra 2014.

Čítať celý článok...
 

Z histórie Skanzenu vo Vychylovke

skanzen_-_dom_drotara_01Dom kysuckého drotára

Obytný dom pochádza z konca 19. storočia zo zátopovej oblasti Riečnice, z osady U Rybov.

Čítať celý článok...
 

Výstava šlabikárov z celého sveta

slabikar_vydany_roku_1762_v_bratislaveKysucké múzeum v Čadci pozýva na výstavu šlabikárov zo súkromnej zbierky pána Štefana Peteju z Bardejova, ktorá je sprístupnená v priestoroch Kysuckého múzea od 14. júla do 14. novembra 2014.

Čítať celý článok...
 

Všetkými desiatimi

pisacie_stroje_08Kysucké múzeum v Čadci pozýva na výstavu historických písacích a počítacích strojov zo zbierok múzeí, ktorú si návštevníci majú možnosť pozrieť v Kysuckom múzeu od 2. mája do 31. októbra 2014.

Čítať celý článok...
 


Stránka 1 z 2
zsk_logo
Zriaďovateľ
eu
 logo_pl_sk logo_sk_cz  trenc_sam_kraj
Správca Fondu mikroprojektov
SR-ČR 2007-2013