Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2010 JoomlaWorks, a business unit of Nuevvo Webware Ltd.


Kysucké múzeum


je špecializované regionálne kultúrne zariadenie so zameraním na cieľavedomé zhromažďovanie, ochranu, vedecké a odborné spracovávanie a sprístupňovanie hmotných dokladov so zameraním na múzejnú dokumentáciu vývoja prírody a spoločnosti, vedy a techniky, kultúry a umenia na území Kysúc, od prvých stôp osídlenia až po súčasnosť.

        grafika

        Pozvánka na Stálu expozíciu - Človek na mesiaci  Pozvánka na Stálu expozíciu - Kysuce v minulosti Pozvánka na Stálu expozíciu - Svet alchymistu Pozvánka na Stálu expozíciu - História Kysúc

Radoľský jarmok

jarmok_v_kastieli_radola_05Kysucké múzeum v Čadci a obec Radoľa pozývajú na tradičné podujatie v dňoch 4. a 5. júla 2015, s prezentáciou ľudových remesiel a kultúrnym programom.

Čítať celý článok...
 

Na potôčku šaty prala...

na_potoku_saty_prala_-_fs_makovanka_02Nedeľa 5. júla 2015 bude patriť v Skanzene vo Vychylovke ženským prácam. Pranie na potoku pri osade U Hruškuliaka priblíži od 13.30 hod. ženská spevácka skupina Makovanka z Makova.

Čítať celý článok...
 

Hodnoty - vedecká hračka

vedecka_hracka_18Precvičiť si svoj úsudok a odhad ponúka interaktívna výstava „Hodnoty – vedecká hračka“, sprístupnená od 21. apríla do 31. augusta 2015 vo výstavných priestoroch Kysuckého múzea v Čadci.

Čítať celý článok...
 

Kováčstvo – užitočné umenie

kovacstvo_04Výstava kováčskeho umenia zo zbierok Kysuckého múzea v Čadci, je sprístupnená do 18. augusta 2015 v priestoroch Vlastivedného múzea v Krásne nad Kysucou.

Čítať celý článok...
 

Milan Rastislav Štefánik: astronóm, vojak, politik

milan_rastlislav_stefanik_01Kysucké múzeum v Čadci pozýva na výstavu o živote a činnosti slovenského národného hrdinu - M. R. Šfefánika, ktorá je inštalovaná v expozičných priestoroch Vlastivedného múzea v Krásne nad Kysucou do 30. novembra 2015.

Čítať celý článok...
 

Kysucká lesná železnica vo fotografiách

hluz_-_parne_lokomotivy_na_tratiKysucké múzeum v Čadci pripravilo pri príležitosti 100. výročia začiatku výstavby lesnej železnice výstavu, ktorá bude verejnosti bude sprístupnená od 1. júla do 31. októbra 2015 v objekte Stanica Skanzen vo Vychylovke.

Čítať celý článok...
 


Stránka 1 z 2
zsk_logo
Zriaďovateľ
eu
 logo_pl_sk logo_sk_cz  trenc_sam_kraj
Správca Fondu mikroprojektov
SR-ČR 2007-2013