Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2010 JoomlaWorks, a business unit of Nuevvo Webware Ltd.


Kysucké múzeum


je špecializované regionálne kultúrne zariadenie so zameraním na cieľavedomé zhromažďovanie, ochranu, vedecké a odborné spracovávanie a sprístupňovanie hmotných dokladov so zameraním na múzejnú dokumentáciu vývoja prírody a spoločnosti, vedy a techniky, kultúry a umenia na území Kysúc, od prvých stôp osídlenia až po súčasnosť.

        grafika

        Pozvánka na Stálu expozíciu - Človek na mesiaci  Pozvánka na Stálu expozíciu - Kysuce v minulosti Pozvánka na Stálu expozíciu - Svet alchymistu Pozvánka na Stálu expozíciu - História Kysúc

Z Kysuckých grúňov - festival ľudovej hudby

ludova_hudba_-_detail_na_gajdyMožnosť vychutnať si ľubozvučné tóny ľudových hudobných nástrojov budú mať návštevníci v nedeľu 24. mája 2015 od 13.30 hod. v Skanzene Vychylovka.

Čítať celý článok...
 

Jazdy drezinou na lesnej úvraťovej železnici

drezina_01Od nedele 3. mája 2015 zo zastávky Stanica Skanzen do Stanice Sedlo Beskyd ponúkame návštevníkom možnosť vychutnať si pohľad na Kysuce a Oravu jazdou na drezine V 760/2004.

Čítať celý článok...
 

Čaro modrotlače

modrotlacove_formy_06Výstava modrotlačových foriem a textílií zo zbierok Kysuckého múzea je sprístupnená od 11. mája do 31. októbra 2015 v priestoroch múzea v Čadci.

Čítať celý článok...
 

Tvorivé dielne v múzeu

modrotlac_-_tvorive_dielne_01Zásluhou projektu z Ministerstva kultúry v programe 7.2 Edukačné aktivity, Kysucké múzeum v Čadci  pripravilo v mesiaci júni (každý pondelok)  pre deti základných a umeleckých  škôl tvorivé dielne pod názvom Krása modrotlače.

Čítať celý článok...
 

Hodnoty - vedecká hračka

vedecka_hracka_01Precvičiť si svoj úsudok a odhad ponúka interaktívna výstava „Hodnoty – vedecká hračka“, sprístupnená od 21. apríla do 31. augusta 2015 vo výstavných priestoroch Kysuckého múzea v Čadci.

Čítať celý článok...
 

Štiavnicky kroj

stiavnicky_kroj_01Kysucké múzeum v Čadci sprístupnilo výstavu regionálnych krojov a bábik zo súkromnej zbierky pani Márie Trulíkovej zo Štiavnika pri Bytči. Výstavu si môžete pozrieť v Kaštieli Radoľa do 24. júna 2015.

Čítať celý článok...
 


Stránka 1 z 2
zsk_logo
Zriaďovateľ
eu
 logo_pl_sk logo_sk_cz  trenc_sam_kraj
Správca Fondu mikroprojektov
SR-ČR 2007-2013