Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2010 JoomlaWorks, a business unit of Nuevvo Webware Ltd.


Kysucké múzeum


je špecializované regionálne kultúrne zariadenie so zameraním na cieľavedomé zhromažďovanie, ochranu, vedecké a odborné spracovávanie a sprístupňovanie hmotných dokladov so zameraním na múzejnú dokumentáciu vývoja prírody a spoločnosti, vedy a techniky, kultúry a umenia na území Kysúc, od prvých stôp osídlenia až po súčasnosť.

        grafika

        Pozvánka na Stálu expozíciu - Človek na mesiaci  Pozvánka na Stálu expozíciu - Kysuce v minulosti Pozvánka na Stálu expozíciu - Svet alchymistu Pozvánka na Stálu expozíciu - História Kysúc

OZNÁMENIE

Upozorňujeme návštevníkov, že v piatok 29. augusta a v pondelok 1. septembra 2014, bude zatvorené Kysucké múzeum v Čadci a jeho vysunuté expozície Vlastivedné múzeum v Krásne nad Kysucou a Kaštieľ v Radoli, ktorý bude zatvorený aj v utorok 2. septembra 2014.

 

Čajkovské vinohrady - prezentácia vín v skanzene

cajkovske_vinohrady_-_cepenie_nevesty_02V nedeľu 31. augusta 2014 zavíta do Skanzenu vo Vychylovke obec Čajkov, ktorá bude prezentovať svoju obec a tým aj celý tekovský región nielen ochutnávkou a predajom kvalitným vín, koláčmi, pagáčmi, ale aj s bohatstvom ľudovej kultúry.

Čítať celý článok...
 

Z histórie Skanzenu vo Vychylovke

skanzen_-_dom_drotara_01Dom kysuckého drotára

Obytný dom pochádza z konca 19. storočia zo zátopovej oblasti Riečnice, z osady U Rybov.

Čítať celý článok...
 

Meranie času v minulosti

meranie_casu_5Kysucké múzeum v Čadci pripravilo výstavu historických kalendárov, hodín a dejín chronológie, ktorá je pre verejnosť prístupná vo výstavných priestoroch renesančného Kaštieľa v Radoli, od 12. mája do 31. augusta 2014.

Čítať celý článok...
 

Domáce krajčírstvo na Kysuciach

krajcirstvo_na_kysuciach_3Kysucké múzeum v Čadci ponúka vo svojej expozícii Vlastivedného múzea v Krásne nad Kysucou výstavu mapujúcu výrobu odevov v minulosti, pôvod a ukážky dobových šijacích strojov, ktorú môžete navštíviť do 31. augusta 2014.

Čítať celý článok...
 

Výstava šlabikárov z celého sveta

slabikar_vydany_roku_1762_v_bratislaveKysucké múzeum v Čadci pozýva na výstavu šlabikárov zo súkromnej zbierky pána Štefana Peteju z Bardejova, ktorá je sprístupnená v priestoroch Kysuckého múzea od 14. júla do 14. novembra 2014.

Čítať celý článok...
 


Stránka 1 z 2
zsk_logo
Zriaďovateľ
eu
 logo_pl_sk logo_sk_cz  trenc_sam_kraj
Správca Fondu mikroprojektov
SR-ČR 2007-2013