Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2010 JoomlaWorks, a business unit of Nuevvo Webware Ltd.


Kysucké múzeum


je špecializované regionálne kultúrne zariadenie so zameraním na cieľavedomé zhromažďovanie, ochranu, vedecké a odborné spracovávanie a sprístupňovanie hmotných dokladov so zameraním na múzejnú dokumentáciu vývoja prírody a spoločnosti, vedy a techniky, kultúry a umenia na území Kysúc, od prvých stôp osídlenia až po súčasnosť.

        grafika

        Pozvánka na Stálu expozíciu - Človek na mesiaci  Pozvánka na Stálu expozíciu - Kysuce v minulosti Pozvánka na Stálu expozíciu - Svet alchymistu Pozvánka na Stálu expozíciu - História Kysúc

Príroda - dejiny - človek

pozvanka_na_prirodovednu_konferenciuKysucké múzeum v Čadci pozýva na medzinárodnú prírodovednú konferenciu, ktorá sa bude konať 22. – 23. októbra 2014 v expozícií Vlastivedného múzea v Krásne nad Kysucou.

Čítať celý článok...
 

Stretneme sa v máji

koniec_sezony_-_dfs_kelcovanV nedeľu 26. októbra 2014 sa môžete poslednýkrát v tejto sezóne pokochať v prírode, ktorá svojou krásou obklopuje objekty Skanzenu a úvraťovej železničky vo Vychylovke.

Čítať celý článok...
 

Skanzen fotoobjektívom

josef_novy_01Skanzen vo Vychylovke ponúka návštevníkom autorskú výstavu fotografií Josefa Nového zo Žiliny, ktorá je sprístupnená v objekte Stanica Skanzen do októbra 2014.

Čítať celý článok...
 

Z histórie Skanzenu vo Vychylovke

skanzen_-_kaplnka_zo_zborovaKaplnka Panny Márie Ružencovej

Kaplnka pochádza z obce Zborov nad Bystricou a do expozície bola vybraná ako jediný vyhovujúci spomedzi troch sakrálnych objektov z Kysúc.

Čítať celý článok...
 

Výstava šlabikárov z celého sveta

vystava_slabikarov_09Kysucké múzeum v Čadci pozýva na výstavu šlabikárov zo súkromnej zbierky pána Štefana Peteju z Bardejova, ktorá je prístupná verejnosti do 14. novembra 2014.

Čítať celý článok...
 

Vianoce očami detí - výtvarná súťaž

vianocne_ozdoby_1Kysucké múzeum v Čadci pozýva žiakov základných škôl, základných umeleckých škôl a centier voľného času, zapojiť sa do výtvarnej súťaže v rámci výstavy, ktorá bude sprístupnená od 1.12. 2014 do 31.1. 2015.

Čítať celý článok...
 


Stránka 1 z 2
zsk_logo
Zriaďovateľ
eu
 logo_pl_sk logo_sk_cz  trenc_sam_kraj
Správca Fondu mikroprojektov
SR-ČR 2007-2013