Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2010 JoomlaWorks, a business unit of Nuevvo Webware Ltd.


Kysucké múzeum


je špecializované regionálne kultúrne zariadenie so zameraním na cieľavedomé zhromažďovanie, ochranu, vedecké a odborné spracovávanie a sprístupňovanie hmotných dokladov so zameraním na múzejnú dokumentáciu vývoja prírody a spoločnosti, vedy a techniky, kultúry a umenia na území Kysúc, od prvých stôp osídlenia až po súčasnosť.

        grafika

        Pozvánka na Stálu expozíciu - Človek na mesiaci  Pozvánka na Stálu expozíciu - Kysuce v minulosti Pozvánka na Stálu expozíciu - Svet alchymistu Pozvánka na Stálu expozíciu - História Kysúc

Dôležitý oznam

Z technických príčin nebude do odvolania v Skanzene Vychylovka premávať parný rušeň U.34. Premávať bude motorový rušeň DH 120. Za pochopenie ďakujeme.

 

Kováčske remeslo na Kysuciach...

kovacske_remeslo_03V nedeľu 6. septembra 2015 si môžete v Skanzene Nová Bystrica - Vychylovka od 11.00 hod. pozrieť tvorivú prácu majstrov kováčov z Kysúc, pri Kováčskej vyhni v usadlosti Poništovia.

Čítať celý článok...
 

Jazdy drezinou na lesnej úvraťovej železnici

drezina_01Od nedele 3. mája 2015 zo zastávky Stanica Skanzen do Stanice Sedlo Beskyd ponúkame návštevníkom možnosť vychutnať si pohľad na Kysuce a Oravu jazdou na drezine V 760/2004.

Čítať celý článok...
 

Hodnoty - vedecká hračka

vedecka_hracka_18Precvičiť si svoj úsudok a odhad ponúka interaktívna výstava „Hodnoty – vedecká hračka“, sprístupnená od 21. apríla do 31. augusta 2015 vo výstavných priestoroch Kysuckého múzea v Čadci.

Čítať celý článok...
 

Premeny dreva

premeny_dreva_14Výstavu drevených plastík, reliéfov a moderného tokárstva z tvorby Petra Neomániho a Ladislava Mozola, si môžete pozrieť do 30. augusta 2015 v Kaštieli Radoľa.

Čítať celý článok...
 

Čaro modrotlače

modrotlac_18Výstava modrotlačových foriem a textílií zo zbierok Kysuckého múzea je sprístupnená od 11. mája do 31. októbra 2015 v priestoroch múzea v Čadci.

Čítať celý článok...
 


Stránka 1 z 2
zsk_logo
Zriaďovateľ
eu
 logo_pl_sk logo_sk_cz  trenc_sam_kraj
Správca Fondu mikroprojektov
SR-ČR 2007-2013