Skanzen Vychylovka

Národopisná expozícia v prírode Kysuckého múzea v Čadci, je lokalizovaná do doliny Chmúra v katastri obce Nová Bystrica, časť Vychylovka, ktorá je súčasťou Chránenej krajinnej oblasti Kysuce.
Čítať ďalej...

skanzen vychylovka uvod2

regruti fs vajcovci horny vadicov

Odchod mládencov na vojnu si môžu návštevníci pripomenúť a oživiť v spomienkach v nedeľu 2. októbra 2016 v Skanzene Nová Bystrica - Vychylovka.

kovacstvo01

Tvorivú prácu zručných majstrov kováčov z Kysúc si môžete pozrieť v nedeľu 9. októbra 2016 priamo pri Kováčskej vyhni v Usadlosti Do Poništa v Skanzene Vychylovka.

zabijacka kapustnica s diezkovým masom6V nedeľu 16. októbra 2016 môžete ochutnať tradičné zabíjačkové špeciality v Skanzene Vychylovka, okorenené účinkovaním Ľudovej hudby Romana Capeka zo Skalitého.

zabijackove hody03Pravá kysucká zabíjačka spojená s predajom tradičných zabíjačkových špecialít bude v nedeľu 23. októbra 2016 v Skanzene Vychylovka - pri objekte Krčma z Korne. 

krasa ludoveho kroja mPozývame vás na prehliadku stálej expozície inštalovanej v Skanzene Vychylovka - v objekte Stanica Skanzen, ktorá dokumentuje históriu ľudového odevu od najstarších čias po súčasnosť.