Skanzen Vychylovka

Národopisná expozícia v prírode Kysuckého múzea v Čadci, je lokalizovaná do doliny Chmúra v katastri obce Nová Bystrica, časť Vychylovka, ktorá je súčasťou Chránenej krajinnej oblasti Kysuce.
Čítať ďalej...

skanzen vychylovka uvod2

janosik ondrasfest01Folklór z oboch strán hraníc v prostredí dreveníc a unikátnej železničky na piatom ročníku  JÁNOŠÍK&ONDRÁŠ Folk Festu, uvidíte v Skanzene Vychylovka – Nová Bystrica v dňoch 26. - 27. augusta 2017. 

pozdrav od susedov dsf podbielanV nedeľu 3. septembra 2017 sa bude Skanzenom vo Vychylovke ozývať spev a hudba, ktorá priblíži návštevníkom tance, piesne a čaro ľudových hudobných nástrojov z Oravy. 

kuchyna kapustova s fazulouV nedeľu 10. septembra 2017 môžete ochutnať tradičné kysucké jedlá z kapusty, pripravované priamo v objektoch na dobových peciach v Skanzene Nová Bystrica - Vychylovka. 

skanzen01

Kysucké múzeum v Čadci ponúka možnosť zorganizovať relaxačný deň pre vašich zamestnancov v prekrásnom a tichom prostredí Skanzenu Vychylovka. 

kroj01Pozývame vás na prehliadku stálej expozície inštalovanej v Skanzene Vychylovka - v objekte Stanica Skanzen, ktorá dokumentuje históriu ľudového odevu od najstarších čias po súčasnosť.