Skanzen Vychylovka

Národopisná expozícia v prírode Kysuckého múzea v Čadci, je lokalizovaná do doliny Chmúra v katastri obce Nová Bystrica, časť Vychylovka, ktorá je súčasťou Chránenej krajinnej oblasti Kysuce.
Čítať ďalej...

skanzen vychylovka uvod2

fs dolinka nova bystrica01

 V nedeľu 31. júla 2016 ožije Skanzen v Novej Bystrici -  Vychylovke ľubozvučnými tónmi a melódiami muzikantov, spevákov a tanečníkov z bystrickej doliny.

pozdrav od susedov01 V nedeľu 7. augusta 2016 sa bude Skanzenom vo Vychylovke ozývať spev a hudba FS zo Žiliny a pre návštevníkov sú pripravené aj tradičné kysucké jedlá zo zemiakov.

oveny01

Kysucké múzeum v Čadci a Občianske združenie OZ Chováme doma, pozývajú v nedeľu 14. augusta 2016 na Výstavu hospodárskych zvierat pôvodných slovenských plemien.

zijem na strome vystava

Interaktívnu výstavu o rozmanitosti života na stromoch a v ich okolí, si môžete pozrieť od 1. júna do 31. augusta 2016 v objekte Raganov mlyn v Skanzene Nová Bystrica - Vychylovka. 

krasa ludoveho kroja mPozývame vás na prehliadku stálej expozície inštalovanej v Skanzene Vychylovka - v objekte Stanica Skanzen, ktorá dokumentuje históriu ľudového odevu od najstarších čias po súčasnosť.