Skanzen Vychylovka

Národopisná expozícia v prírode Kysuckého múzea v Čadci, je lokalizovaná do doliny Chmúra v katastri obce Nová Bystrica, časť Vychylovka, ktorá je súčasťou Chránenej krajinnej oblasti Kysuce.
Čítať ďalej...

skanzen vychylovka uvod2

dozinkovy veniecDožinkovú slávnosť s krojovaným sprievodom a svätou omšou v podaní folklórnych skupín z Kysúc si môžete pozrieť v nedeľu 28. augusta 2016 v Skanzene Nová Bystrica - Vychylovka.

mendip morris menTradičné tance z oblasti juhozápadného Anglicka z obdobia 16. a 17. storočia v podaní mužského súboru The Mendip Morris Men, uvidíte v nedeľu 4. septembra 2016 v Skanzene Nová Bystrica - Vychylovka.

kuchyna kapustova s fazulouV nedeľu 11. septembra 2016 môžete ochutnať tradičné kysucké jedlá z kapusty, pripravované priamo v objektoch na dobových peciach v Skanzene Nová Bystrica - Vychylovka.

chovatelsky den18Zrodila sa myšlienka pripraviť výstavu drobnochovateľov Kysúc a výsledok – „Chovateľský deň v skanzene“. Tí, ktorí v nedeľu 14. augusta 2016 navštívili Skanzen vo Vychylovke určite neboli sklamaní, čakal na nich celodenný pestrý program pripravený pre každú vekovú hranicu.

zijem na strome vystava

Interaktívnu výstavu o rozmanitosti života na stromoch a v ich okolí, si môžete pozrieť od 1. júna do 31. augusta 2016 v objekte Raganov mlyn v Skanzene Nová Bystrica - Vychylovka. 

krasa ludoveho kroja mPozývame vás na prehliadku stálej expozície inštalovanej v Skanzene Vychylovka - v objekte Stanica Skanzen, ktorá dokumentuje históriu ľudového odevu od najstarších čias po súčasnosť.