Skanzen Vychylovka

Národopisná expozícia v prírode Kysuckého múzea v Čadci, je lokalizovaná do doliny Chmúra v katastri obce Nová Bystrica, časť Vychylovka, ktorá je súčasťou Chránenej krajinnej oblasti Kysuce.
Čítať ďalej...

skanzen vychylovka uvod2

kosecke dni09

Príďte si zmerať sily v kosení trávy a vyskúšať svoju zručnosť a šikovnosť v súťaži, ktorá sa koná v nedeľu 3. júla 2016 v Skanzene Nová Bystrica - Vychylovka. 

pranie na potoku01Nedeľa 10. júla 2016 bude patriť ženským prácam. Zvyky, tradície a piesne pri praní na potoku si môžete pozrieť a vypočuť v Skanzene Nová Bystrica - Vychylovka.

kuchyna slivecnik

 V nedeľu 17. júla 2016 pozývame do Skanzenu vo Vychylovke, kde sa opäť rozkúria dobové piecky, na ktorých sa budú počas celého dňa pripravovať priamo v objektoch tradičné kysucké sladké jedlá.

zijem na strome vystava

Interaktívnu výstavu o rozmanitosti života na stromoch a v ich okolí, si môžete pozrieť od 1. júna do 31. augusta 2016 v objekte Raganov mlyn v Skanzene Nová Bystrica - Vychylovka. 

krasa ludoveho kroja mPozývame vás na prehliadku stálej expozície inštalovanej v Skanzene Vychylovka - v objekte Stanica Skanzen, ktorá dokumentuje históriu ľudového odevu od najstarších čias po súčasnosť.