Skanzen Vychylovka

Národopisná expozícia v prírode Kysuckého múzea v Čadci, je lokalizovaná do doliny Chmúra v katastri obce Nová Bystrica, časť Vychylovka, ktorá je súčasťou Chránenej krajinnej oblasti Kysuce.
Čítať ďalej...

skanzen vychylovka uvod2

kosecke dniPríďte si zmerať sily v kosení trávy a vyskúšať svoju zručnosť a šikovnosť v súťaži, ktorá sa koná v nedeľu 2. júla 2017 v Skanzene Nová Bystrica - Vychylovka. 

kuchyna vilijova hrachovaNedeľa 9. júna 2017 bude patriť v Skanzene Vychylovka - Nová Bystrica ženským prácam, zvykom a piesňam pri praní na potoku, ako i tradičnej ľudovej strave z Kysúc.

skanzen kozaV nedeľu 16. júla 2017 vás pozývame do Skanzenu vo Vychylovke na druhý ročník Výstavy hospodárskych zvierat pôvodných slovenských plemien.

skanzen01

Kysucké múzeum v Čadci ponúka možnosť zorganizovať relaxačný deň pre vašich zamestnancov v prekrásnom a tichom prostredí Skanzenu Vychylovka. 

kroj01Pozývame vás na prehliadku stálej expozície inštalovanej v Skanzene Vychylovka - v objekte Stanica Skanzen, ktorá dokumentuje históriu ľudového odevu od najstarších čias po súčasnosť.