fasiangy turzovkaTradičnú fašiangovú zábavu v podaní Folklórnej skupiny z Kysuckého Lieskovca, si môžete pozrieť v utorok 9. februára 2016 od 14.00 hod. pred Kysuckým múzeom v Čadci.

kviz 2015 vyhodnotenie mTento týždeň boli spomedzi súťažiacich, ktorí sa zapojili do predsviatočného kvízu Kysuckého múzea, vyžrebovaní 3 výhercovia. Knižnú odmenu získavajú: Katarína Kubišová, Vladimír Galgánek a Jana Kubiatková.

K výhre srdečne blahoželáme a prajeme príjemné čítanie.

pozvanka kysuce 1938 1945 mKysucké múzeum v Čadci pozýva v piatok 11. decembra 2015 o 10.00 hod. na slávnostnú prezentáciu publikácie Kysuce 1938 - 1945, ktorá sa uskutoční v priestoroch Kysuckej knižnice v Čadci.

thumb predsviatocny kvizŠkolský rok je v plnom prúde a aj my Vám dávame možnosť otestovať svoje znalosti. Pokúste sa nájsť správne odpovede na otázky týkajúce sa minulosti i súčasnosti Kysuckého múzea.

thumb evnirokonferencia kysucke muzeum 2015Dňa 24. – 25. 11. 2015 sa uskutoční v priestoroch Kysuckého múzea v Krásne nad Kysucou vedecká konferencia zameraná na environmentálne dejiny krajiny a geoturizmus.

ludove_hudobne_nastroje_-_sutaz_01Výstavu Tradičné ľudové hudobné nástroje Kysúc navštívili v utorok 10. novembra žiaci piateho ročníka ZŠ Staškov s pani učiteľkou Milkou Červencovou.

skanzen_-_rekordna_navstevnost_03Kysuce - región, ktorý patrí pre turistov medzi obľúbené časti severného Slovenska. Nachádzajú sa tu rôzne zákutia a oblasti, ktoré zásluhou šikovných ľudí dostávajú novú tvár a lákajú ľudí z rôznych kútov Slovenska, prihraničných štátov, ale aj iných oblastí Európy.

den_deti_07Už niekoľko rokov Kysucké múzeum v Čadci zaraďuje do svojho kalendária  podujatie, ktoré je venované deťom, hlavne pri príležitosti Medzinárodného dňa detí. Nedeľa 31. mája 2015  patrila právom všetkým deťom, ktoré navštívili  Skanzen Nová Bystrica – Vychylovka.

skanzen_-_pre_navstevnikov_03V sobotu 16. mája 2015 pozýva Kysucké múzeum návštevníkov do Skanzenu v Novej Bystrici - Vychylovke, ktorý ostane otvorený do neskorých večerných hodín.