skanzen zima02Skanzen vo Vychylovke, cez ktorý prechádza Historická lesná úvraťová železnica, leží v doline Chmúra, v Chránenej krajinnej oblasti Kysuce. Už vyše štyridsať rokov  ponúka  návštevníkom možnosť ponoriť sa a zamyslieť nad životom a minulosťou kysuckého ľudu – našich starých otcov a materí.

envirokonferencia01

Vedecká konferencia zameraná na environmentálne dejiny krajiny, sa uskutočnila v pondelok 7. novembra 2016 v priestoroch Kysuckého múzea v Krásne nad Kysucou.

turzo03 V utorok 8. novembra 2016 sa v priestoroch Kysuckého múzea v Krásne nad Kysucou konala vedecká konferencia pri príležitosti Roka Juraja Turzu.

hluz drezina01Od nedele 1. mája 2016 zo zastávky Stanica Skanzen do Stanice Sedlo Beskyd ponúkame návštevníkom možnosť vychutnať si pohľad na Kysuce a Oravu jazdou na drezine V 760/2004.

jánska noc skanzen

Skanzen Nová Bystrica Vychylovka už po štvrtýkrát poskytol pobyt malým čitateľom z Kysuckej knižnice v Čadci, Mestskej knižnice z Turzovky a čitateľom Oravskej knižnice A. Habovštiaka v Dolnom Kubíne.

vcelarstvo na kysuciach01

K výstave Včelárstvo na Kysuciach pripravilo múzeum každý pondelok v mesiaci jún tvorivé dielne pod názvom Včela očami detí, odborné prednášky so včelármi a rôzne vedomostné aktivity zamerané na význam a ochranu včiel.

chovatelsky den18

Zrodila sa myšlienka pripraviť výstavu drobnochovateľov Kysúc a výsledok – „Chovateľský deň v skanzene“. Tí, ktorí v nedeľu 14. augusta 2016 navštívili Skanzen vo Vychylovke určite neboli sklamaní, čakal na nich celodenný pestrý program pripravený pre každú vekovú hranicu.

kelti 04Žilinský kraj opäť získal titul Najkrajšej knihy o Slovensku za rok 2015, ktorou sa stala kniha Kelti - Veľká kniha o Keltoch v Žilinskom kraji.