drezina 06Od nedele 1. mája 2016 zo zastávky Stanica Skanzen do Stanice Sedlo Beskyd ponúkame návštevníkom možnosť vychutnať si pohľad na Kysuce a Oravu jazdou na drezine V 760/2004.

skanzen krcma z korneKysucké múzeum v Čadci, Moyzesova 50, 022 01  Čadca (ďalej len „vyhlasovateľ“)

podľa § 9a ods.  9 zákona č. 446/2001 Z. z. o majetku vyšších územných celkov v znení neskorších predpisov a podľa Zásad hospodárenia a nakladania s majetkom Žilinského samosprávneho kraja v platnom znení  zverejňuje zámer prenajať dočasne prebytočný majetok formou priameho nájmu.

kelti 04Žilinský kraj opäť získal titul Najkrajšej knihy o Slovensku za rok 2015, ktorou sa stala kniha Kelti - Veľká kniha o Keltoch v Žilinskom kraji.

morena detsky folklorny subor kelcovan

Pozývame vás na sprievod s Morenou mestom Čadca, ktorý sa uskutoční v stredu 23. marca 2016 od 14.00 hod. v podaní Detského folklórneho súboru Kelčovan.

rok juraja turza 01

Pri príležitosti 400. výročia úmrtia osobnosti, ktorá výrazne ovplyvnila nielen územie Žilinskej župy, ale i celého Slovenska a Európy, vyhlásil Žilinský kraj Rok Juraja Turza.

fasiangy turzovkaTradičnú fašiangovú zábavu v podaní Folklórnej skupiny z Kysuckého Lieskovca, si môžete pozrieť v utorok 9. februára 2016 od 14.00 hod. pred Kysuckým múzeom v Čadci.

kviz 2015 vyhodnotenie mTento týždeň boli spomedzi súťažiacich, ktorí sa zapojili do predsviatočného kvízu Kysuckého múzea, vyžrebovaní 3 výhercovia. Knižnú odmenu získavajú: Katarína Kubišová, Vladimír Galgánek a Jana Kubiatková.

K výhre srdečne blahoželáme a prajeme príjemné čítanie.

pozvanka kysuce 1938 1945 mKysucké múzeum v Čadci pozýva v piatok 11. decembra 2015 o 10.00 hod. na slávnostnú prezentáciu publikácie Kysuce 1938 - 1945, ktorá sa uskutoční v priestoroch Kysuckej knižnice v Čadci.

thumb predsviatocny kvizŠkolský rok je v plnom prúde a aj my Vám dávame možnosť otestovať svoje znalosti. Pokúste sa nájsť správne odpovede na otázky týkajúce sa minulosti i súčasnosti Kysuckého múzea.