hluz drezina01Od nedele 1. mája 2016 zo zastávky Stanica Skanzen do Stanice Sedlo Beskyd ponúkame návštevníkom možnosť vychutnať si pohľad na Kysuce a Oravu jazdou na drezine V 760/2004.

jánska noc skanzen

Skanzen Nová Bystrica Vychylovka už po štvrtýkrát poskytol pobyt malým čitateľom z Kysuckej knižnice v Čadci, Mestskej knižnice z Turzovky a čitateľom Oravskej knižnice A. Habovštiaka v Dolnom Kubíne.

vcelarstvo na kysuciach01

K výstave Včelárstvo na Kysuciach pripravilo múzeum každý pondelok v mesiaci jún tvorivé dielne pod názvom Včela očami detí, odborné prednášky so včelármi a rôzne vedomostné aktivity zamerané na význam a ochranu včiel.

kelti 04Žilinský kraj opäť získal titul Najkrajšej knihy o Slovensku za rok 2015, ktorou sa stala kniha Kelti - Veľká kniha o Keltoch v Žilinskom kraji.

morena detsky folklorny subor kelcovan

Pozývame vás na sprievod s Morenou mestom Čadca, ktorý sa uskutoční v stredu 23. marca 2016 od 14.00 hod. v podaní Detského folklórneho súboru Kelčovan.

rok juraja turza 01

Pri príležitosti 400. výročia úmrtia osobnosti, ktorá výrazne ovplyvnila nielen územie Žilinskej župy, ale i celého Slovenska a Európy, vyhlásil Žilinský kraj Rok Juraja Turza.

fasiangy turzovkaTradičnú fašiangovú zábavu v podaní Folklórnej skupiny z Kysuckého Lieskovca, si môžete pozrieť v utorok 9. februára 2016 od 14.00 hod. pred Kysuckým múzeom v Čadci.

kviz 2015 vyhodnotenie mTento týždeň boli spomedzi súťažiacich, ktorí sa zapojili do predsviatočného kvízu Kysuckého múzea, vyžrebovaní 3 výhercovia. Knižnú odmenu získavajú: Katarína Kubišová, Vladimír Galgánek a Jana Kubiatková.

K výhre srdečne blahoželáme a prajeme príjemné čítanie.