kysucka odysea10V nedeľu 3. septembra 2017 v rámci Dní mesta Krásno nad Kysucou bola v priestoroch Vlastivedného múzea v Krásne nad Kysucou, ktoré je pobočkou Kysuckého múzea, slávnostne otvorená nová expozícia za účasti žilinského župana Juraja Blanára, primátora mesta Jozefa Grapu a viacerých starostov kysuckých obcí.

kroje plagat Pozývame vás na výstavu ľudových krojov zo zbierok Kysuckého múzea v Čadci, ktorú si môžete pozrieť od 30. júna do 31. augusta 2017 v obradnej sieni Obecného úradu v Makove.

kysucke kroje pozvankaV piatok 30. júna 2017 o 16.00 hod. pozývame na otvorenie výstavy kysuckých krojov zo zbierok Kysuckého múzea v Čadci, ktoré sa uskutoční v obradnej sieni Obecného úradu v Makove.

netradicne citanie plagatV piatok 23. júna 2017 začína netradičné dobrodružstvo detských čitateľov stretnutím o 15.00 hod. v Kysuckej knižnici v Čadci.

turcianska stolica pozvankaV pondelok 12. júna 2017 pozýva Kysucké múzeum v Čadci a Turčianska knižnica v Martine na prezentáciu knihy Mateja Bela Turčianska stolica, ktorá sa uskutoční v Turčianskej knižnici v Martine o 13.00 hod.

kovacica04V nedeľu 14. mája 2017 sa vo večerných hodinách konala v svetoznámej Galérii Babka v srbskej Kovačici prezentácia almanachu vedeckých prác ACTA REGIONALIA vydaného ako prvé dvojčíslo Kysuckým múzeom v Čadci a Fakultou BERG Technickej univerzity v Košiciach.

morena detsky folklorny subor kelcovan

Pozývame vás na sprievod s Morenou mestom Čadca, ktorý sa uskutoční v stredu 5. apríla 2017 od 14.00 hod. v podaní Detského folklórneho súboru Kelčovan.

fasiangy turzovka dobove foto

V utorok 28. februára 2017 nám poslednú fašiangovú zábavu a tradičnú obchôdzku s Turoňom pripraví od 14.00 hod. Folklórna skupina Zborovanka zo Zborova.

turiec prebalVďaka finančnej podpore Fondu na podporu umenia sa koncom februára 2017 dostáva na knižný trh nová publikácia Matej Bel: Turčianska stolica vydaná v rámci publikačnej edície Zlatý fond Kysuckého múzea.