ZÁMER A PODMIENKY priameho nájmu majetku Žilinského samosprávneho kraja č. 1 OK/KM/2018

kraslice01Ak máte záujem prezentovať kraslice, medovníky alebo dekoratívne predmety na veľkonočnej výstave v múzeu, môžete priniesť svoje výrobky do 18. februára 2018 do Kysuckého múzea v Čadci na Moyzesovej ul. 50.

kroje pozvanka01Kysucké múzeum v Čadci pozýva v piatok 12. januára 2018 o 15.00 hod. na vernisáž výstavy, ktorá je venovaná tradičnému odevu na Kysuciach, jeho spracovaniu a čisteniu. Výstava mapuje lokálne formy mužského, ženského a detského odevu.

pf 2018Milí priatelia,

prajeme Vám všetkým pokojné a milostiplné vianočné sviatky, aby ste ich prežili v láske a v porozumení, v kruhu svojich najbližších.
Nový rok 2018 nech Vám prinesie lásku, zdravie a porozumenie. Ďakujeme za spoluprácu a ústretovosť v roku 2017.

skanzen usadlostiV októbri 2017 sa skončila šesťmesačná sezóna v Skanzene a na Historickej lesnej úvraťovej železnici vo Vychylovke – Novej Bystrici, ktoré spravuje Kysucké múzeum v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja.

konferencia elity02

Pozývame Vás na konferenciu "Elity v dejinách regiónov II.", venovanú životu a dielu Rudolfa Mattera, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 9. novembra 2017 vo Vlastivednom múzeu v Krásne nad Kysucou.

konferencia enviro01Pozývame Vás 8. novembra 2017 konferenciu s cieľom prezentovať výsledky výskumov z histórie krajiny, prírody a životného prostredia v regióne severozápadného Slovenska, s dôrazom na región Kysúc. Konferencia sa uskutoční v priestoroch Kysuckého múzea v Krásne nad Kysucou.

kysucka odysea10V nedeľu 3. septembra 2017 v rámci Dní mesta Krásno nad Kysucou bola v priestoroch Vlastivedného múzea v Krásne nad Kysucou, ktoré je pobočkou Kysuckého múzea, slávnostne otvorená nová expozícia za účasti žilinského župana Juraja Blanára, primátora mesta Jozefa Grapu a viacerých starostov kysuckých obcí.

kroje plagat Pozývame vás na výstavu ľudových krojov zo zbierok Kysuckého múzea v Čadci, ktorú si môžete pozrieť od 30. júna do 31. augusta 2017 v obradnej sieni Obecného úradu v Makove.