Predsviatočný kvíz Kysuckého múzea

predsviatocny_kvizŠkolský rok je v plnom prúde a aj my Vám dávame možnosť otestovať svoje znalosti. Pokúste sa nájsť správne odpovede na otázky týkajúce sa minulosti i súčasnosti Kysuckého múzea.

Čítať celý článok...
 

Človek a krajina v minulosti Kysúc - vedecká konferencia

evnirokonferencia_kysucke_muzeum_2015Dňa 24. – 25. 11. 2015 sa uskutoční v priestoroch Kysuckého múzea v Krásne nad Kysucou vedecká konferencia zameraná na environmentálne dejiny krajiny a geoturizmus.

Čítať celý článok...
 

Hudobno - výtvarná súťažná exkurzia

ludove_hudobne_nastroje_-_sutaz_01Výstavu Tradičné ľudové hudobné nástroje Kysúc navštívili v utorok 10. novembra žiaci piateho ročníka ZŠ Staškov s pani učiteľkou Milkou Červencovou.

Čítať celý článok...
 

Rekordná návštevnosť v Skanzene Nová Bystrica - Vychylovka

skanzen_-_rekordna_navstevnost_03Kysuce - región, ktorý patrí pre turistov medzi obľúbené časti severného Slovenska. Nachádzajú sa tu rôzne zákutia a oblasti, ktoré zásluhou šikovných ľudí dostávajú novú tvár a lákajú ľudí z rôznych kútov Slovenska, prihraničných štátov, ale aj iných oblastí Európy.

Čítať celý článok...
 

Vydarený deň detí v skanzene

den_deti_07Už niekoľko rokov Kysucké múzeum v Čadci zaraďuje do svojho kalendária  podujatie, ktoré je venované deťom, hlavne pri príležitosti Medzinárodného dňa detí. Nedeľa 31. mája 2015  patrila právom všetkým deťom, ktoré navštívili  Skanzen Nová Bystrica – Vychylovka.

Čítať celý článok...
 

Noc múzeí a galérií v Skanzene Vychylovka

skanzen_-_pre_navstevnikov_03V sobotu 16. mája 2015 pozýva Kysucké múzeum návštevníkov do Skanzenu v Novej Bystrici - Vychylovke, ktorý ostane otvorený do neskorých večerných hodín.

Čítať celý článok...
 

V čitateľskej súťaži bola ocenená kniha historika Kysuckého múzea

kniha_horneho_povazia_2_miestoDňa 23. apríla 2015 pri príležitosti Svetového dňa knihy a autorských práv, sa v Krajskej knižnici v Žiline uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie 9. ročníka čitateľskej súťaže Kniha Horného Považia 2014.

Čítať celý článok...
 

V čitateľskej ankete bodovala i publikácia Kysuckého múzea

kniha_kysuc_3_miestoVo štvrtok 23. apríla 2015 sa v priestoroch Kysuckej knižnice v Čadci uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie ankety Kniha Kysúc 2014.

Čítať celý článok...
 

Slávnostná prezentácia publikácie Matej Bel: Liptovská stolica

riadite_liptovskeho_muzea_v_ruzomberku_mgr._martin_krupa_vlavo_a_riaditelka_odboru_kultury_a_cestovneho_ruchu_zsk_mgr._zuzana_kmetovaDňa 17. apríla 2015 sa v Liptovskom múzeum v Ružomberku uskutočnila slávnostná prezentácia publikácie Matej Bel: Liptovská stolica.

Čítať celý článok...
 


Stránka 1 z 28
zsk_logo
Zriaďovateľ
eu
 logo_pl_sk logo_sk_cz  trenc_sam_kraj
Správca Fondu mikroprojektov
SR-ČR 2007-2013