Najnovšia publikácia o Jurajovi Jánošíkovi

juraj_janosik_-_velka_kniha_o_zbojnickom_kapitanoviKolektívna monografia, ktorú vydala Matica slovenská v spolupráci so Žilinským samosprávnym krajom a ďalšími kultúrnymi inštitúciami, spracúva jánošíkovskú tematiku doteraz najucelenejším spôsobom.

Čítať celý článok...
 

Zlatý fond Kysuckého múzea v knižnici

zlaty_fond_kmPublikácie, ktoré vyšli v edícii Zlatý fond Kysuckého múzea, sú od apríla 2014 sprístupnené aj v Kysuckej knižnici v Čadci, v priestoroch Úseku regionálnej literatúry.

Čítať celý článok...
 

Vlakom do múzeí a galérií

vlakom_do_muzei_a_galerii_-_plagat_1Žilinský samosprávny kraj sa prostredníctvom múzeí a galérií v zriaďovateľskej pôsobnosti v roku 2014 zapája do projektu VLAKOM DO MÚZEÍ A GALÉRIÍ, ktorý úspešne realizuje Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky v spolupráci so Železničnou spoločnosťou Slovensko, a. s. od roku 2006. Projekt je určený žiakom základných škôl a žiakom 1. – 4. ročníka osemročných gymnázií, ktorí takto môžu využiť ponuku navštíviť múzeá a galérie na Slovensku.

 

 

Čítať celý článok...
 

Pozvánka na medzinárodnú konferenciu

konferencia_1.sv._vojnaOZ Spoločnosť slovensko-ruského priateľstva pozýva historikov, archivárov, knihovníkov a pracovníkov múzeí, diplomatov a predstaviteľov vládnych a verejných organizácií k účasti na Medzinárodnej konferencii venovanej histórii Prvej svetovej vojny v rokoch 1914 – 1918, ktorá sa bude konať 24. júla 2014 o 9.00 hod. v Bratislave

Čítať celý článok...
 

Uznanie Vydavateľstvu Kysuckého múzea

bel_-_obalka_knihy_trencianska_stolica- Kysucké múzeum medzi ocenenými  v  prestížnej celoslovenskej súťaži Cena Mateja Bela.
- Prečo čítať Mateja Bela. . .

Čítať celý článok...
 

Deti z Kysuckého rozprávkového kráľovstva nocovali v skanzene

svatojanska_noc_03Na 20. jún 2014 len tak nezabudnú deti z Kysuckého rozprávkového kráľovstva Kysuckej knižnice v Čadci. V spolupráci s Kysuckým múzeom pripravili v Skanzene vo Vychylovke už druhýkrát netradičné čítanie, ktoré sa nieslo pod názvom Svätojánska noc má čarovnú moc...

Čítať celý článok...
 

Goral Marathon

plagat_goral_marathon_2014V sobotu 5. júla 2014 sa uskutoční Medzinárodný beh priateľstva troch národov, na ktorý všetkých srdečne pozývame.

 

Najnovší Zborník Kysuckého múzea

zbornik_km_c.15rok_2013Kysucké múzeum v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, ponúka čitateľom najnovšiu publikáciu z edičného radu Zborníkov Kysuckého múzea.
Obsahom 15. čísla zborníka sú zaujímavé štúdie z archeológie, histórie, etnografie, dejín vied a techniky, ochrany zbierkového fondu a biografia jednej z osobností kysuckého regiónu.

Čítať celý článok...
 

Šmolkovia v skanzene

den_deti_-_smolkoviaModrí škriatkovia „Šmolkovia“ nás zabávajú už vyše 51 rokov. Pre väčšinu detí či dospelých predstavujú modro-bielych kamarátov, s ktorými je vždy zábava. Prvýkrát sa objavili v roku 1958 a predstavte si, že 1. júna v nedeľu zavítali aj do Skanzenu vo Vychylovke.

Čítať celý článok...
 


Stránka 1 z 25
zsk_logo
Zriaďovateľ
eu
 logo_pl_sk logo_sk_cz  trenc_sam_kraj
Správca Fondu mikroprojektov
SR-ČR 2007-2013