vlakom_do_muzei_a_galerii_-_plagat_02Ministerstvo kultúry SR a Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. zverejnili ponuku Vlakom do múzeí a galérií spolu so zoznamom aktuálnych podujatí zúčastnených múzeí a galérií na projekte. V rámci projektu v dňoch od 23. septembra do 28. októbra 2014 môžu skupiny a triedy žiakov základných škôl a žiaci 1. – 4. ročníka osemročných gymnázií v SR využiť prepravu vlakom spojenú s návštevou múzeí a galérií na Slovensku zapojených do projektu.

Projekt je určený pre žiakov, ktorí takto môžu využiť ponuku navštíviť múzeá a galérie na Slovensku.

Do projektu sa zapoja múzeá a galérie v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja:

Považské múzeum v Žiline

Kysucké múzeum v Čadci

Liptovské múzeum v Ružomberku

Oravské múzeum Pavla Országha Hviezdoslava v Dolnom Kubíne

Kysucká galéria v Oščadnici

Liptovská galéria Petra Michala Bohúňa v Liptovskom Mikuláši

Oravská galéria v Dolnom Kubíne

Považská galéria umenia v Žiline

Turčianska galéria v Martine

Za koľko cestovať
Platí sa len 0,30 € za každých začatých 50 km pre každého žiaka (cena prepravy sprievodcov je v cene prepravy detí). Minimálny počet detí v skupine je 10 + 1 dospelí vedúci. Na každú skupinu 10 detí (aj neúplnú) má nárok na bezplatnú prepravu 1 dospelí sprievodca.

Kedy možno cestovať

·        Od utorka 23. septembra  do utorka 28. októbra 2014.

·        V utorok, stredu a sobotu v ktoromkoľvek týždni.

·        Spoločný spiatočný cestovný lístok platí len v deň návštevy múzea/galérie.

·        Preprava musí byť vopred ohlásená a schválená (formulár).

·        Vstupné do múzeí a galérií sa určuje osobitne (treba konzultovať v danom múzeu či galérii).

·        Pri návšteve múzea/galérie je škola povinná nechať si potvrdiť pečiatkou formulár Vlakom do múzeí a galérií.

Ako postupovať pred prepravou

1. Škola kontaktuje múzeum/galériu zo zverejneného zoznamu a dohodne si termín návštevy.

2. Po potvrdení termínu návštevy múzea/galérie škola vyplní objednávkový formulár.

3. Kompletne vyplnený formulár (vo formáte.doc) zašle na e-mailovú adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

4. Železničná spoločnosť Slovensko schváli, potvrdí prepravu a zašle škole potvrdený formulár o schválení prepravy (vo formáte .pdf)*

5. Potvrdeným formulárom o schválení prepravy sa škola preukáže pri nákupe cestovných dokladov a následne pri kontrole cestovných   dokladov vo vlaku.

6. Pri návšteve múzea/galérie je škola povinná nechať si formulár potvrdiť pečiatkou, podpisom a dátumom navštíveného múzea/galérie.

*v prípade prekročenia kapacity plánovaného vlaku ZSSK zabezpečí inú prepravu po dohode s kontaktnou osobou školy prípadne prepravu odriekne

Ako sa preukážete vo vlaku

· Pri ceste tam cestovnými lístkami a formulárom potvrdeným ZSSK a školou.

· Pri ceste späť cestovnými lístkami a formulárom potvrdeným ZSSK, školou a navštíveným múzeom/galériou.

Dôležité informácie

· Z kapacitných dôvodov je nevyhnutné objednať si každú prepravu najneskôr 3 pracovné dni pred plánovanou cestou na e-mailovej adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. (denne od 8:00 do 15:00 h).

· Schválenie prepravy dopravcom nie je súhlasom s prepravou osôb nespĺňajúcich podmienky akcie.

· Škola zodpovedá za to, že skupina ako celok, ako aj jednotliví účastníci skupiny spĺňajú podmienky akcie.

· Vedúci skupiny vo vlaku je povinný predložiť potvrdzujúci formulár so súhlasom ZSSK s počtom žiakov/sprievodcov (s pečiatkou školy) a menom zodpovedného vedúceho. Ten na požiadanie oprávneného zamestnanca ZSSK musí predložiť preukaz totožnosti.

· Pri ceste späť je nutné mať formulár potvrdený aj navštíveným múzeom/galériou.

Akciu realizuje osobný železničný dopravca Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) s partnermi.

Viac informácií a potrebné formuláre nájdete na web stránke Žilinského samosprávneho kraja www.regionzilina.sk a tiež na web stránke Železničnej spoločnosti Slovensko www.slovakrail.sk.