kniha_kysuc_3_miestoVo štvrtok 23. apríla 2015 sa v priestoroch Kysuckej knižnice v Čadci uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie ankety Kniha Kysúc 2014.

Do ankety v tomto roku čitatelia odovzdali rekordných 5168 platných hlasovacích lístkov, prostredníctvom ktorých rozhodli o víťazoch literárneho zápolenia. Okrem ocenení za náučnú literatúru a beletriu boli už tradične udelené i špeciálne ocenenia Literárna autorita a Literárny počin.

V 11. ročníku čitateľskej súťaže uspela i publikácia tvoriaca súčasť reprezentatívnej edície Zlatý fond Kysuckého múzea. Ide konkrétne o prácu, ktorá sa zaoberá pôvodom svetoznámej umelkyne a jej väzbami ku Kysuciam. Kniha Pola Negri známa i neznáma s podtitulom Diva  svetového mena s poľsko-slovenskými koreňmi z pera historičky Veroniky Paukovej sa v kategórii náučná literatúra, kde o priazeň čitateľov bojovalo celkom 28 knižných titulov, umiestnila na 3. priečke. Na 1. mieste v uvedenej kategórii skončila monografia Vysoká nad Kysucou od kolektívu autorov.