kniha_horneho_povazia_2_miestoDňa 23. apríla 2015 pri príležitosti Svetového dňa knihy a autorských práv, sa v Krajskej knižnici v Žiline uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie 9. ročníka čitateľskej súťaže Kniha Horného Považia 2014.

Do súťaže bolo v tomto ročníku nominovaných 54 knižných titulov, ktoré sú späté s regiónom Horné Považie témou alebo osobou autora textovej či obrazovej časti. Do hlasovania sa zapojilo 4076 hlasujúcich a v kategórii odborná literatúra bolo udelených 3149 hlasov.

V tomto ročníku čitateľskej súťaže bola ocenená i publikácia Daniela Husárika, ktorý je literárnym historikom Kysuckého múzea v Čadci. Jeho kniha - Višňové. Dejiny, získala s počtom hlasov 829 druhé miesto v kategórii odborná literatúra.