7. marca 2012 (2)

thumb_TS-07-03-20122-1Tlačová správa Kysuckého múzea v Čadci, Čadca 7.3.2012

- Náčelníci Generálneho štábu OS SR a AČR na návšteve v Kysuckom múzeu.

- Obdivovali mamuta, historické zbrane i gotické umenie.

Vo štvrtok 1. marca 2012 zavítala v popoludňajších hodinách do priestorov Spoločnej prírodovednej expozície Kysuckého múzea v Krásne nad Kysucou vzácna návšteva – delegácia náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl Slovenskej republiky, generálmajora Petra Vojteka a náčelníka Generálneho štábu Armády Českej republiky, armádneho generála Vlastimila Piceka. Vysokých dôstojníkov, ktorí región poctili návštevou pri príležitosti prihraničného stretnutia náčelníkov Generálnych štábov ozbrojených síl Slovenskej republiky a Českej republiky v dňoch 29. februára až 2. marca 2012  privítal na pôde  múzea za účasti primátora mesta Jozefa Grapu riaditeľ Kysuckého múzea Miloš Jesenský. Hostia si so záujmom prehliadli v prírodovednej časti repliku mamuta dlhosrstého a zoznámili sa s históriou Kysúc vo vlastivednej sekcii, kde okrem vystavených historických zbraní a uniforiem obdivovali aj gotickú plastiku Madony z 15. storočia.

Mgr. Monika Moskáľová,

komunikačný manažér KM