Kaštieľ Radoľa

Kaštieľ Radoľa patrí medzi najstaršie kultúrne pamiatky na Kysuciach. Okolnosti stavby kaštieľa sú zatiaľ dosť nejasné.  Poznatky z umelecko-historického výskumu kladú vznik jeho najstaršej časti do tretej štvrtiny 16. storočia.

prednazky v kastieli mKysucké múzeum v Čadci ponúka pre pedagógov, žiakov základných a študentov stredných škôl okrem prehliadky stálych expozícií a výstav v radoľskom kaštieli i nasledovné prednášky:

Archeologické nálezy na Kysuciach - prednáška formou powerpointovej prezentácie predstavuje archeologické nálezy na Kysuciach od začiatku 20. storočia, kedy sú evidované prvé archeologické nálezy, až do súčasnosti, pričom oboznamuje aj s výsledkami najnovšieho výskumu v Radoli na Koscelisku.

Lektorka: Mgr. Danka Majerčíková, archeologička

O našich zvonoch - prednáška zameriava pozornosť na výskum zvonov priamo v teréne. Cieľom je podanie teoretickej problematiky o zvonoch, výrobcoch, technike, histórii a používaní ako hudobného nástroja. Autor približuje verejnosti na Slovensku málo prebádaný vedný odbor – kampanológiu.

Lektor: Mgr. Daniel Husárik, historik, Kysucké múzeum v Čadci

Termíny prednášok sa určia na základe dohody s autormi. Maximálna kapacita prednáškovej miestnosti je pre 30 žiakov alebo študentov. Prosíme rezervovať prednášky aspoň týždeň vopred na tel. č. 041/4212505 alebo mailom: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.