Kaštieľ Radoľa

Kaštieľ Radoľa patrí medzi najstaršie kultúrne pamiatky na Kysuciach. Okolnosti stavby kaštieľa sú zatiaľ dosť nejasné.  Poznatky z umelecko-historického výskumu kladú vznik jeho najstaršej časti do tretej štvrtiny 16. storočia.

retro gramofon02

Objavte pôvab dobovej elektroniky a príslušenstva  z minulého tisícročia, sprístupnenej od 9. marca do 6. júna 2017 na výstave v renesančnom Kaštieli Radoľa.

Dobová elektronika na výstave pochádza zo súkromných zbierok dvoch kysuckých zberateľov z obdobia 60., 70., 80. a 90. rokov. Návštevníci si môžu pozrieť audio – video zostavy pre domácnosť, rôzne gramofóny, premietačky filmov, kotúčové a kazetové magnetofóny, diaprojektor, rádiá, zosilňovače, reproduktory, mikrofóny, ale aj ukážky MC a VHS kaziet, CD a LP platne či LP single. Niektoré exponáty z tejto rozmanitej a rozsiahlej zbierky je možné si nielen pozrieť, ale aj odskúšať.
Pre záujemcov je tiež pripravený muzikantský kútik s gitarami, zosilňovačom, reproduktormi a DJ kútik s prehrávačom a mixážnym pultom. Príchuť nostalgie dodá výstave i prehrávanie dobových LP platní a singlov.
Výstava historickej elektroniky a komponentov je sprístupnená pre verejnosť v priestoroch renesančného Kaštieľa v Radoli do 6. 6. 2017.
Pozývame pedagógov so žiakmi na prednášky Retro - elektro (elektronika zo 60. až 90. rokov minulého storočia). V prípade záujmu aspoň troch tried z jednej školy, je možné rezervovať si besedy s autorom výstavy. Dĺžka jednej besedy - cca 45 min, maximálny počet žiakov 30. Termín besedy by sa dohodol podľa možností autora, najmenej týždeň vopred. Počet besied je obmedzený. Okrem výstavy ponúkame i prehliadku stálych expozícií v kaštieli. Vstupné pre žiakov je 1,00 €. Pedagogický dozor má vstup zdarma.

Bližšie informácie Vám poskytneme na telefónnom čísle  421 25 05.