Kysucké múzeum v Čadci

Kysucké múzeum v Čadci je špecializované regionálne kultúrne zariadenie so zameraním na cieľavedomé zhromažďovanie, ochranu, vedecké a odborné spracovávanie a sprístupňovanie hmotných dokladov so zameraním na múzejnú dokumentáciu vývoja prírody a spoločnosti, vedy a techniky, kultúry a umenia na území Kysúc, od prvých stôp osídlenia až po súčasnosť.

 

Čítať ďalej...

kysucke muzeum uvod

zivena pecenie oblatok

 V Kysuckom múzeu v Čadci si môžete vyskúšať výrobu tradičných vianočných ozdôb z krepového papiera, akými sa v minulosti zdobili stromčeky na Kysuciach, ale i pečenie vianočných oblátok - od 5. decembra 2017. 

betlehem01 kopiePozrieť si vianočnú výstavu betlehemov, tradičných vianočných ozdôb a vianočných dekoratívnych predmetov v Kysuckom múzeu v Čadci, si môžete od 4. decembra 2017 do 31. januára 2018.

cepiec01

Výstavu prezentujúcu viac ako 200 čepcov z 33 dedín zo štyroch regiónov stredoslovenského kraja, si môžete pozrieť v Kysuckom múzeu v Čadci od 15. novembra 2017 do 31. januára 2018. 

sturovske dobrodruzstvo01

Pozývame vás na edukačnú interaktívnu výstavu, ktorá hravou formou predstaví osobnosť Ľudovíta Štúra. Výstava je sprístupnená od 22. septembra do 31. decembra 2017 v Kysuckom múzeu v Čadci.