Kysucké múzeum v Čadci

Kysucké múzeum v Čadci je špecializované regionálne kultúrne zariadenie so zameraním na cieľavedomé zhromažďovanie, ochranu, vedecké a odborné spracovávanie a sprístupňovanie hmotných dokladov so zameraním na múzejnú dokumentáciu vývoja prírody a spoločnosti, vedy a techniky, kultúry a umenia na území Kysúc, od prvých stôp osídlenia až po súčasnosť.

kysucke muzeum uvod

kraslice voskovaneZachovávanie ľudových tradícií a zvykov v podobe zdobenia vajíčok rôznymi technikami, si môžete pozrieť i vyskúšať od 16. februára do 3. apríla 2018 na veľkonočnej výstave v Kysuckom múzeu v Čadci.

Výstava kraslíc je spojená aj s  predajom a návštevníci môžu vidieť rôzne techniky zdobenia kraslíc od ľudových výrobcov z regiónu Kysúc. Dozviete sa o tradíciách veľkonočných sviatkov na Kysuciach. Zároveň vám ponúkame na predaj kraslice, medovníčky, korbáče a rôzne dekoratívne predmety týkajúce sa veľkonočného obdobia.

Pre návštevníkov máme pripravené aj tvorivé dielne, ktoré môžete navštíviť počas veľkonočnej výstavy: od 8.00 – 13.00 hod.

Utorky: zdobenie veľkonočných perníkov – 27. 2., 6. 3., 13. 3., 20. 3., 27. 3. 2018.

Štvrtky: zdobenie kraslíc drôtovaním – 1. 3., 8. 3., 15. 3., 22. 3. 2018.

Bolo by vhodné, aby si deti priniesli na tvorivé dielne výduvky vajíčok. Ak máte záujem, nahláste sa vopred na č. 432 71 09, 432 13 86.

Srdečne Vás pozývame,  prajeme pekný umelecký zážitok a príjemné prežitie Veľkonočných sviatkov.