zs makov01Dňa 14. júna 2018 navštívili Kysucké múzeum v Čadci prváci zo Základnej školy Makov. Pozreli si výstavu kysuckých ľudových krojov a pohrali sa tiež na interaktívnej výstave IGRÁČEK. V múzeu sa im veľmi páčilo a dúfame, že k nám zavítajú aj v budúcom školskom roku.

detska nedela00

POĎAKOVANIE SPONZOROM

Nová Bystrica, Vychylovka 3.6.2018
V nedeľu, dňa 3. júna 2018 sa pracovníci Skanzenu prezliekli a v duchu  indiánskom vítali návštevníkov pri pokladni a na Historickej lesnej úvraťovej železnici ako rozprávkové postavičky.

hurban prednaskaPozývame Vás v utorok 5. júna 2018 na prezentáciu knihy Jozef Miloslav Hurban - Osobnosť v spoločnosti a reflexii, spojenú s prednáškami historikov - Daniely Kodajovej a Petra Macha, ktoré sa budú konať od 9.00 hod. v prednáškovej miestnosti Kysuckého múzea v Čadci na Moyzesovej ulici 50.

skanzen01

Kysucké múzeum v Čadci ponúka možnosť zorganizovať relaxačný deň pre vašich zamestnancov v prekrásnom a tichom prostredí Skanzenu Vychylovka.

morena kelcovanV stredu 21. marca 2018 sa uskutočnil sprievod s Morenou mestom Čadca, nazvaný Morena, Morena, kde si prebývala, v podaní Detského folklórneho súboru Kelčovan z Čadce.

morena01Streda 21. marca 2018 od 15.00 hod. - Vynášanie Moreny - sprievod mestom Čadca, ktorý pôjde od Kysuckého múzea, v podaní Detského folklórneho súboru Kelčovan z Čadce.

ZÁMER A PODMIENKY priameho nájmu majetku Žilinského samosprávneho kraja č. 1 OK/KM/2018

kraslice01Ak máte záujem prezentovať kraslice, medovníky alebo dekoratívne predmety na veľkonočnej výstave v múzeu, môžete priniesť svoje výrobky do 18. februára 2018 do Kysuckého múzea v Čadci na Moyzesovej ul. 50.

kroje pozvanka01Kysucké múzeum v Čadci pozýva v piatok 12. januára 2018 o 15.00 hod. na vernisáž výstavy, ktorá je venovaná tradičnému odevu na Kysuciach, jeho spracovaniu a čisteniu. Výstava mapuje lokálne formy mužského, ženského a detského odevu.