Stále expozície:

Meštianske bývanie na Kysuciach

Expozícia dokumentujúca prostredníctvom zbierok múzea meštianske bývanie, ako aj dejiny Čadce a Kysuckého Nového Mesta, ktoré bolo niekoľko storočí jediným skutočným mestom na tomto území.

Svet  alchymistu

Expozícia, ktorá vám priblíži svet, v ktorom žil a tvoril alchymista – vzdelanec svojej doby. Uvidíte alchymistické laboratórium a spoznáte tajomný svet, v ktorom sa realita prelínala s objavovaním elixíru života.

Najstaršie dejiny Kysúc

Expozícia dokumentujúca dejiny osídlenia Kysúc od mladšieho paleolitu po stredovek.

Odkaz Cyrilometodskej tradície

Expozícia, ktorá vás prenesie do čias Veľkomoravskej ríše, do čias misie solúnskych bratov - sv. Cyrila a Metoda, do čias christianizácie v liturgickej staroslovienčine a tvoriaceho sa odkazu ich misie pre náš život. Expozícia zachytáva prelomové okamihy meniace dejiny vývoja nášho národa a vývoj kresťanstva na našom území.

Výstavy:

Pôvab kraslíc

18. 2. – 3. 4. 2018

Výstava kraslíc zo zbierok Kysuckého múzea v Čadci a v súčasnej tvorbe ľudových výrobcov.

Letci na dvoch krídlach

15. 4. – 21. 6. 2018

Výstava zo zoologických a entomologických zbierok SMOPaJ Liptovský Mikuláš.

Sklený sen

1. 7. – 23. 9. 2018

Výstava sklených výrobkov a dekorácií z tvorby sklára Petra Dolinaja z Valašskej Belej.

Študenti a ich umenie

3. 10. – 27. 11. 2018

Výstava prác študentov Súkromnej umeleckej školy úžitkového výtvarníctva v Kremnici.

Štedrovečerné stolovanie

9. 12. 2018 - 31. 1. 2019

Výstava zo zbierok Kysuckého múzea v Čadci.

Sprievodné podujatia:

Radoľský jarmok

5. 7. 2018

Jarmok ľudových remesiel s kultúrnym programom v spolupráci s Obecným úradom v Radoli.

ZMENA PROGRAMU VYHRADENÁ!

www.kysuckemuzeum.sk