Kysucké múzeum v Čadci ponúka návštevníkom rôzny propagačný materiál - pohľadnice a skladačky skanzenu, lesnej železničky, Kaštieľa v Radoli, Recepty starých materí a stredovekej kuchyne, papierové vystrihovačky a rôzne iné predmety, ktoré Vás potešia.

Renesančný Kaštieľ Radoľa

Kaštieľ  Radoľa  vo svojich expozíciách sústreďuje najucelenejšiu zbierku archeologických nálezov z počiatkov osídlenia tohto regiónu na Kysuciach. Okrem prehliadky kamenných, kovových či kostených nálezov, si návštevník môže pozrieť autentickú ukážku spôsobu meštianskeho života koncom 19. a začiatkom 20. storočia.

Cena: 1,00 EUR
 skladacka_mkd_ Múzeum kysuckej dediny

Trojjazyčný podrobný sprievodca skanzenom ponúka zoznámenie sa s objektami ľudovej architektúry z Kysúc, ktoré sa nachádzajú v stálej národopisnej expozícií v prírode vo Vychylovke. K dispozícií je v slovenčine a angličtine, nemčine, poľštine.

Cena: 1,49 EUR
Sample Image

Recepty starých materí

15 receptov z kuchyne starých materí na Kysuciach - súbor
pohľadníc. Nájdete medzi nimi recepty: úhrabky, baba,
podlesníky, kvaková polievka, kapusniaky, fazuľa s kapustou,
fazuľa so slivkami, mrvence, zemiakové gule, trhance, kukuričná
kaša, sedliacka kapusta, slivečník, šúlance, strova (polievka).

Cena: 2,20 EUR
Sample Image