skanzen01

Kysucké múzeum v Čadci ponúka možnosť zorganizovať relaxačný deň pre vašich zamestnancov v prekrásnom a tichom prostredí Skanzenu Vychylovka.

morena kelcovanV stredu 21. marca 2018 sa uskutočnil sprievod s Morenou mestom Čadca, nazvaný Morena, Morena, kde si prebývala, v podaní Detského folklórneho súboru Kelčovan z Čadce.

morena01Streda 21. marca 2018 od 15.00 hod. - Vynášanie Moreny - sprievod mestom Čadca, ktorý pôjde od Kysuckého múzea, v podaní Detského folklórneho súboru Kelčovan z Čadce.

ZÁMER A PODMIENKY priameho nájmu majetku Žilinského samosprávneho kraja č. 1 OK/KM/2018

kraslice01Ak máte záujem prezentovať kraslice, medovníky alebo dekoratívne predmety na veľkonočnej výstave v múzeu, môžete priniesť svoje výrobky do 18. februára 2018 do Kysuckého múzea v Čadci na Moyzesovej ul. 50.

kroje pozvanka01Kysucké múzeum v Čadci pozýva v piatok 12. januára 2018 o 15.00 hod. na vernisáž výstavy, ktorá je venovaná tradičnému odevu na Kysuciach, jeho spracovaniu a čisteniu. Výstava mapuje lokálne formy mužského, ženského a detského odevu.

skanzen usadlostiV októbri 2017 sa skončila šesťmesačná sezóna v Skanzene a na Historickej lesnej úvraťovej železnici vo Vychylovke – Novej Bystrici, ktoré spravuje Kysucké múzeum v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja.

konferencia elity02

Pozývame Vás na konferenciu "Elity v dejinách regiónov II.", venovanú životu a dielu Rudolfa Mattera, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 9. novembra 2017 vo Vlastivednom múzeu v Krásne nad Kysucou.

konferencia enviro01Pozývame Vás 8. novembra 2017 konferenciu s cieľom prezentovať výsledky výskumov z histórie krajiny, prírody a životného prostredia v regióne severozápadného Slovenska, s dôrazom na región Kysúc. Konferencia sa uskutoční v priestoroch Kysuckého múzea v Krásne nad Kysucou.