vcelarstvo na kysuciach01

K výstave Včelárstvo na Kysuciach pripravilo múzeum každý pondelok v mesiaci jún tvorivé dielne pod názvom Včela očami detí, odborné prednášky so včelármi a rôzne vedomostné aktivity zamerané na význam a ochranu včiel.

Na tvorivých dielňach si deti budú môcť vyrobiť makety včielok, ktoré budú zdobiť výstavu o včelárstve až do konca októbra. Za pomoci lektora si deti môžu vyrobiť sviečky z vosku a starší žiaci otestovať svoje vedomosti pri vyplňovaní pracovných listov o včelách.

Celý mesiac budú prebiehať v múzeu aj odborné prednášky so včelármi o význame včiel pri opeľovaní rastlín a dôležitosť včely pre existenciu všetkého živého v prírode.

Tvorivé dielne sú venované všetkým vekovým kategóriám. Tvorivé dielne, ako i prednášky pod vedením včelára a lektora sa budú konať každý pondelok v mesiaci jún vo výstavných priestoroch Kysuckého múzea v Čadci.

Prosíme záujemcov o tvorivé dielne, aby sa prihlásili na t. č. 0908948805; 041/4321386 alebo mailom na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.