oveny skanzen01Kysucké múzeum ponúka možnosť zorganizovať relaxačný deň pre vašich zamestnancov v prekrásnom a tichom prostredí Skanzenu Vychylovka.

Národopisná expozícia v prírode prezentuje kopaničiarsky spôsob osídlenia, ktorý bol charakteristický pre kysucký región. Hlavným dôvodom vybudovania skanzenu bola záchrana  vzácnych objektov ľudovej architektúry z  obcí Riečnica a Harvelka, ktoré mali byť výstavbou vodného diela Nová Bystrica zatopené. Postupne sa do MKD premiestňovali obytné a hospodárske budovy, technické a sakrálne stavby z viacerých kysuckých obcí. V skanzene sú zachované aj stavby in situ – sezónne obydlia pre pastierov, tzv. cholvarky. Centrum dediny tvorí Kaplnka Panny Márie Ružencovej zo Zborova nad Bystricou, krčma z obce Korňa a najstarší obytný dom z roku 1806 z Oščadnice. Expozícia je pre návštevníkov zaujímavá svojim tichým prostredím, rozľahlým areálom a krásnou okolitou prírodou.
Počas sezóny (máj – október) múzeum pripravuje pre návštevníkov každú nedeľu kultúrne podujatia s bohatým programom, realizuje prezentáciu múzea ako živej dediny - a to chovom hospodárskych zvierat, pestovaním poľnohospodárskych plodín a živou kuchyňou jedál z minulých rokov, z dôb starých mám.
Ponúkame Vám návštevu a prehliadku objektov v skanzene, jazdu na lesnej železnici a drezine, či prechádzky okolitou prírodou. Okrem toho môžeme pre Vás pripraviť mimoriadny program podľa Vášho výberu. Vieme zabezpečiť ľudových výrobcov s ukážkami tradičných remesiel (drotárstvo, hrnčiarstvo, košikárstvo, a p.), ochutnávku ľudových jedál pripravených priamo na peci (kapustniaky, a i.) i program v podaní folklórnych skupín.
V areáli je možnosť stravovania v tradičnej Krčme z Korne, ale mimo areálu je možné opiecť si slaninu alebo klobásku priamo na ohni. V našom skanzene je možné pripraviť bohatý celodenný program pre jednoduchých i náročných klientov. Každý človek  si potrebuje aspoň chvíľu oddýchnuť a načerpať novú energiu.

Tešíme sa na Vašu návštevu.