- o tvorivé dielne pri výstave Z rozprávky do rozprávky je veľký záujem
- z jednoduchých materiálov krásne diela

Tlačová správa Kysuckého múzea v Čadci
Čadca 17.04.2009

Od 7. apríla je v kaštieli v Radoli, ktorý pre Žilinský samosprávny kraj spravuje Kysucké múzeum v Čadci, pre návštevníkov sprístupnená nová výstava tvorená z jedinečných divadelných bábok, rekvizít a kulís. Výstava s názvom Z rozprávky do rozprávky je obohatená o zaujímavé sprievodné podujatia, ktorými sú tvorivé dielne a pásma s premietaním rozprávok. Práve tvorivé dielne pritiahli vo štvrtok 16. apríla takmer sto nadšených detí zo základných škôl Krásno nad Kysucou a Snežnica.

Po dôkladnej prehliadke výstavy, oboznámení sa s technikami a divadelnými bábkami sa s chuťou pustili do tvorby svojich vlastných. Pri výrobe ich viedla a usmerňovala lektorka kaštieľa a vychovávateľka v školskom internáte a klube Anna Čičalová. Práci s deťmi sa venuje už niekoľko rokov a ako sama priznáva, neľahká práca sa stala jej poslaním a zároveň koníčkom. Z nenáročného materiálu, z papiera, kartónu, špajlí dokázali svojou kreatívnosťou a fantáziou vytvoriť originálne rozprávkové postavičky ako napríklad kráľ, kráľovná či vodník. Deťom sa tak pod jej vedením podarilo vytvoriť krásne diela, z ktorých sa tie najkrajšie dokonca stali súčasťou výstavy.

Výstava potrvá do 21. júna. Pozývame všetkých, ktorí majú záujem vytvoriť si svoje vlastné bábky či rozprávkové bytosti každý štvrtok od 10.00 do 13.00 hod. na tvorivé dielne do Kaštieľa Radoľa a všetkých na neopakovateľný rozprávkový zážitok, ktorý si z výstavy určite odnesú.

Lenka Jancová
komunikačný manažér KM