Untitled document
- Návšteva z Veľvyslanectva Ruskej federácie v Kysuckom múzeu
- Vzácni hostia obdivovali železničku i skanzen

Tlačová správa Kysuckého múzea v Čadci

Čadca 07.07.2011

Vo štvrtok 28. júna 2011 navštívil mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Ruskej federácie v Slovenskej republike, Jeho Excelencia Pavel Maratovič Kuznecov počas svojej pracovnej cesty na Kysuciach aj vysunutú expozíciu Kysuckého múzea vo Vychylovke. Na pôde Múzea kysuckej dediny vzácnu delegáciu privítal riaditeľ Kysuckého múzea Miloš Jesenský, ktorý v sprievode vedúcej skanzenu a železničky Janky Berešovej a vedúceho oddelenia odborných činností Pavla Markecha previedol hostí areálom.Takto sa mohli nielen pokochať pohľadom na skanzen z vláčiku historickej úzkorozchodnej železničky, ale bližšie sa zoznámiť so životom našich predkov z prvej polovice minulého storočia. Rozhovoru dominovala hlavne téma tradičnej kysuckej kultúry, rozvojové plány múzea a vzájomné paralely slovenských i ruských obyčajov. Na záver svojej návštevy riaditeľ múzea daroval  hosťom z Veľvyslanectva Ruskej federácie niektoré obrazové publikácie z bohatej vydavateľskej dielne Kysuckého múzea, ktoré im sprítomnia dotyky s kysuckou históriou aj pre budúcnosť. Skanzen, tak ako i železničku pre Žilinský samosprávny kraj spravuje práve Kysucké múzeum v Čadci.

Lenka Jancová
Kysucké múzeum v Čadci