Vlastivedné múzeum v Krásne nad Kysucou

Expozícia je spoločným projektom štyroch múzeí v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja.  Prírodovedná expozícia bola vytvorená v nových priestoroch Kysuckého múzea, ktoré vznikli adaptáciou časti depozitára zbierkových predmetov. Expozícia prezentuje faunu a flóru severozápadného Slovenska.

vlastivedne muzeum m

Od 1. marca 2017 bude Vlastivedné múzeum v Krásne nad Kysucou z technických príčin do odvolania pre verejnosť ZATVORENÉ!

kysuce v minulosti01

Vo Vlastivednom múzeu v Krásne nad Kysucou je sprístupnená stála expozícia, ktorá predstavuje výber z archeologických, historických a etnografických zbierok Kysuckého múzea.

specializovana ucebnaV priestoroch expozície v Krásne nad Kysucou sa nachádza špecializovaná učebňa, ktorej zriadenie bolo realizované v rámci cezhraničného projektu "Škola v múzeu".