Vlastivedné múzeum v Krásne nad Kysucou

Expozícia KYSUCKÁ ODYSEA: Od pravekých ľudí po astronautov, prezentuje dejiny Kysúc od najstarších lovcov mamutov cez vek Juraja Turzu až po storočie kozmických letov. Nevšedným príbehom Kysuckej odysey Vás prevedie interaktívny audiovizuálny sprievodca.

vlastivedne muzeum kysucka odysea m

cesta do stredu zeme01Navštívte tajuplné zemské hlbiny po stopách diela Julesa Verna a jeho filmovej adaptácie. Expozícia Kysuckého múzea poskytuje základnú orientáciu v záhadnom svete minerálov pomocou systematickej geologickej zbierky.

Za svoj vznik vďačí vzácnemu daru Ing. Miloša Duraja, PhD. z Hornícko-geologickej fakulty Vysokej školy báňskej - Technická univerzita Ostrava.
Stála expozícia bola realizovaná vďaka finančnej podpore Žilinského samosprávneho kraja a návštevníci si ju môžu pozrieť v priestoroch Vlastivedného múzea v Krásne nad Kysucou.