Vlastivedné múzeum v Krásne nad Kysucou

Expozícia KYSUCKÁ ODYSEA: Od pravekých ľudí po astronautov, prezentuje dejiny Kysúc od najstarších lovcov mamutov cez vek Juraja Turzu až po storočie kozmických letov. Nevšedným príbehom Kysuckej odysey Vás prevedie interaktívny audiovizuálny sprievodca.

vlastivedne muzeum m

specializovana ucebnaV priestoroch expozície v Krásne nad Kysucou sa nachádza špecializovaná učebňa, ktorej zriadenie bolo realizované v rámci cezhraničného projektu "Škola v múzeu".

Projekt bol spolufinancovaný Európskou úniou z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátnym rozpočtom v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Poľsko – Slovenská republika 2007-2013.

Na spolufinancovaní projektu sa podieľal Žilinský samosprávny kraj - zriaďovateľ Kysuckého múzea v Čadci.