Kysucký múzejník je elektronický populárno-vedecký časopis Kysuckého múzea v Čadci. V rubrike Kysuce známe i neznáme nájdete zaujímavé príspevky z dejín a etnografie Kysúc, ktoré vám pútavou formou približujú odborní pracovníci múzea. Rubrika Zbierky - akvizície, ochrana a prezentácia je venovaná podstate múzejnej činnosti, a to zbierkovým predmetom od ich nadobudnutia cez odborné ošetrenie až po prezentáciu návštevníkom formou výstav či expozícií. Prostredníctvom rubriky Novinky sa čitateľ oboznámi so všetkým, čo kysuckí múzejníci práve pripravujú a na čo sa návštevníci v najbližšom období môžu tešiť. Kysucký múzejník vychádza dvakrát ročne, aby priniesol nielen zaujímavosti z minulosti, ale aj zo života Kysúc.

Vydavateľ:
Kysucké múzeum v Čadci,
organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja
Moyzesova 50, 022 01 Čadca

Šéfredaktor:
Mgr. Andrea Paráčová

Zodpovedný redaktor:
Mgr. Helena Kotvasová

Redakčná rada:
Mgr. Tomáš Adamčík, PhD.
PhDr. Marián Liščák, PhD.
Mgr. Danka Majerčíková

Grafická úprava:
Mgr. Martin Turóci, PhD.

Kontakt na redakciu:
Kysucké múzeum v Čadci, Moyzesova 50, 022 01 Čadca, tel: +421 41 43 213 86
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Periodicita: dvakrát ročne

Články sú recenzované členmi redakčnej rady.
Za obsahovú náplň a jazykovú správnosť zodpovedajú autori príspevkov.
© Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.

Kysucký múzejník - ročník 1, číslo 1/2020 - dostupný na online prezeranie https://lnk.sk/bga6 alebo stiahnutie tu: https://lnk.sk/egr0

Z obsahu:                                Kysucký múzejník obálka 1 2020

Úvodné slovo
KYSUCE ZNÁME I NEZNÁME