Kaštieľ v Radoli bude v utorok 20. novembra 2018 pre verejnosť zatvorený z dôvodu celodenného výpadku elektrickej energie.

kr workshop02Pozývame vás v utorok 27. novembra 2018 od 14.30 hod. - 16.30 hod. do Kaštieľa v Radoli na workshop so študentmi Súkromnej školy úžitkového výtvarníctva v Kremnici,

studenti01Umeleckú tvorbu študentov Súkromnej školy úžitkového výtvarníctva v Kremnici uvidíte na výstave v Kaštieli Radoľa do 27. novembra 2018.

mestianske byvanie na kysuciach mRenesančný kaštieľ v Radoli, ktorý patrí medzi najstaršie historické objekty na Kysuciach, ponúka stálu expozíciu, dokumentujúcu prostredníctvom zbierok múzea meštianske bývanie, ako i dejiny Čadce a Kysuckého Nového Mesta.

odkaz cyrilometodskej tradicie mStála expozícia v Kaštieli Radoľa vás prenesie do čias Veľkomoravskej ríše, do čias misie solúnskych bratov - sv. Cyrila a Metoda, prenesie Vás do čias počiatkov christianizácie v liturgickej staroslovienčine a rodiaceho sa duchovného bohatstva z odkazu solúnskych bratov pre nás všetkých.

alchymista expozicia01Stála expozícia v renesančnom kaštieli Radoľa vám priblíži svet, v ktorom žil a tvoril alchymista – vzdelanec svojej doby. Expozícia alchymistickej dielne, ktorú vytvorili pracovníci Kysuckého múzea je na Slovensku jediná svojho druhu a prezentuje spôsob života a prácu alchymistu v jeho laboratóriu.

najstarsie dejiny kysucStála expozícia v radoľskom kaštieli dokumentujúca dejiny osídlenia Kysúc od mladšieho paleolitu po stredovek, sústreďuje najucelenejšiu zbierku archeologických nálezov z počiatkov osídlenia tohto regiónu na Kysuciach.