stedrovecerne stolovanie1Výstava v Kaštieli Radoľa je ukážkou toho, čo nesmelo v minulosti chýbať na štedrovečernom stole, aby bola zabezpečená prosperita, zdravie a súdržnosť celej rodiny i hospodárstva. Sprístupnená je do 31. januára 2019.

mestianske byvanie na kysuciach mRenesančný kaštieľ v Radoli, ktorý patrí medzi najstaršie historické objekty na Kysuciach, ponúka stálu expozíciu, dokumentujúcu prostredníctvom zbierok múzea meštianske bývanie, ako i dejiny Čadce a Kysuckého Nového Mesta.

odkaz cyrilometodskej tradicie mStála expozícia v Kaštieli Radoľa vás prenesie do čias Veľkomoravskej ríše, do čias misie solúnskych bratov - sv. Cyrila a Metoda, prenesie Vás do čias počiatkov christianizácie v liturgickej staroslovienčine a rodiaceho sa duchovného bohatstva z odkazu solúnskych bratov pre nás všetkých.

alchymista expozicia01Stála expozícia v renesančnom kaštieli Radoľa vám priblíži svet, v ktorom žil a tvoril alchymista – vzdelanec svojej doby. Expozícia alchymistickej dielne, ktorú vytvorili pracovníci Kysuckého múzea je na Slovensku jediná svojho druhu a prezentuje spôsob života a prácu alchymistu v jeho laboratóriu.