Voľné pracovné miesto:  Správca Historickej lesnej úvraťovej železnice vo Vychylovke

Pozícia: vedúci pracovník

Miesto výkonu: Historická lesná úvraťová železnica, Nová Bystrica-Vychylovka, 023 05

Ponúkaný plat (brutto): v zmysle zákona 553/2003 Z.z.

Pracovný čas: 5 dňový pracovný týždeň (37,5hod./týždeň  - pondelok až piatok)

+ nepretržite počas sezóny (víkendy, sviatky s nárokom na 2 dni oddychu počas týždňa)

Predpokladaný termín nástupu: dohodou

Druh pracovného pomeru: plný úväzok

Benefity:

-  stravovanie formou Callio elektronickej poukážky,

DDS - doplnkové dôchodkové  sporenie,

-  dovolenka nad rámec Zákonníka práce,

-  rekreačný príspevok v zmysle legislatívy,

-  pohodový pracovný kolektív,

-  možnosť pracovného pomeru na dobu neurčitú,

-  možnosť doškolenia v prípade nutnosti doplnenia odbornej spôsobilosti,

-  možnosť pracovať v chránenej krajinnej oblasti s národnými kultúrnymi pamiatkami.

Požiadavky:

-   úplné stredné vzdelanie a vyššie  (z oblasti: strojníctva, elektrotechniky, stavebníctva, dopravy, železničného alebo technického zamerania),

-   zdravotná a psychická spôsobilosť,

-   bezúhonnosť,

-   orientácia v odbore a legislatíve špeciálnych železníc,

-   samostatnosť,

-   zodpovedný prístup k pracovným úlohám,

-   znalosť jedného cudzieho jazyka,

-   práca s PC, internetom,

-   reprezentatívne vystupovanie,

-   manažérske zručnosti,

-   rozvinuté technické myslenie,

-   ochota ďalšieho vzdelávania,

-   ochota pracovať v nepretržitej prevádzke počas sezóny (víkendy, sviatky),

-  vykonávanie práce prevažne v exteriéri,

-   prax vo vedení kolektívu vítaná,

-   výhody: skúsenosti s prácou v oblasti koľajových vozidiel a dráh.

Pracovná náplň:

-   zabezpečovanie prevádzky na Historickej lesnej úvraťovej  železnice v zmysle zákona č. 513/2009 Z.z o dráhach,

-   vedenie kolektívu a organizovanie práce vo zverenom úseku,

-   zabezpečovanie správy a ochrany majetku Historickej lesnej úvraťovej železnice (mobiliár, technické a ostatné objekty historickej železnice),

-   zabezpečovanie bežnej údržby a opravy mobiliáru, budov, zariadení historickej železnice,

-  vedenie prevádzkovej evidencie,

-  dbanie o dodržiavanie zachovania historickej autentickosti,

-   zabezpečovanie  návštevníckej prevádzky a lektorovania.

INFORMÁCIE O ORGANIZÁCIÍ

Kysucké múzeum v Čadci je špecializované regionálne kultúrne zariadenie so zameraním na cieľavedomé zhromažďovanie, ochranu, vedecké a odborné spracovávanie a sprístupňovanie hmotných dokladov so zameraním na múzejnú dokumentáciu vývoja prírody a spoločnosti, vedy a techniky, kultúry a umenia na území Kysúc, od prvých stôp osídlenia až po súčasnosť.

Pôsobí ako príspevková organizácia Žilinského samosprávneho kraja, ktorá má v správe Kysucké múzeum v Čadci

Vlastivedné múzeum v Krásne nad Kysucou

Kaštieľ Radoľa

Múzeum kysuckej dediny

Historickú lesnú úvraťovú železnicu

Hlavná oblasť pôsobenia spoločnosti

kultúra

Počet zamestnancov

do 52 zamestnancov

Informácie o výberovom konaní

Žiadosť, štruktúrovaný životopis, motivačný list a súhlas so spracovaním osobných údajov zasielajte do 13.07.2020 na adresu: Kysucké múzeum v Čadci, Moyzesova 50, 022 01 Čadca, email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Výberové konanie sa uskutoční 03.08.2020.

Na výberové konanie budú prizvaní uchádzači spĺňajúci požiadavky na ponúkané pracovné miesto