Kaštieľ Radoľa

Kaštieľ Radoľa patrí medzi najstaršie kultúrne pamiatky na Kysuciach. Okolnosti stavby kaštieľa sú zatiaľ dosť nejasné.  Poznatky z umelecko-historického výskumu kladú vznik jeho najstaršej časti do tretej štvrtiny 16. storočia.

sottnik01Autorskú výstavu obrazov Martiny Šottníkovej zo Žiliny, si môžete pozrieť vo výstavných priestoroch Kaštieľa Radoľa, od 26. mája do 28.júla 2019.

Martina Šottníková pôvodom zo Žiliny, študovala na Univerzite Komenského v Bratislave odbor Estetika (história, filozofia umenia), kde získala magisterský titul. Umenie ju zaujímalo už od detstva, obdivovala ľudí s nadpriemerným talentom pre rôzne oblasti v tejto sfére, či už žijúcich rovesníkov alebo slávnych a mŕtvych umelcov.
Maľovať začala pred 4 rokmi, keď som dostala prvé plátno a sadu na maľovanie od manžela. Využíva najmä tvorbu akryl na plátno, v poslednom čase  začína experimentovať s 3D obrazmi na plátno. Venuje sa rôznym námetom a štýlom, zaujali ju najmä rozprávkové námety v netradičnom poňatí či námety prírody a iné.