Kaštieľ Radoľa

Kaštieľ Radoľa patrí medzi najstaršie kultúrne pamiatky na Kysuciach. Okolnosti stavby kaštieľa sú zatiaľ dosť nejasné.  Poznatky z umelecko-historického výskumu kladú vznik jeho najstaršej časti do tretej štvrtiny 16. storočia.

fantaziaKaštieľ v Radoli pozýva na 9. ročník putovnej výstavy, na ktorej sa prezentuje dvanásť zariadení sociálnych služieb z Kysúc, Považia, Turca, Oravy a Liptova. Výstava potrvá do 29. októbra 2019.

Kysucké múzeum v Čadci a Centrum sociálnych služieb v Kysuckom Novom Meste, organizácie v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, Vás pozývajú do kaštieľa v Radoli  na  výstavu „Svet fantázie inými rukami“. Na deviatom ročníku putovnej výstavy sa prezentuje dvanásť zariadení sociálnych služieb z Kysúc, Považia, Turca, Oravy a  Liptova. Klienti týchto zariadení spoločne so zamestnancami  v rámci pracovnej terapie vytvorili obdivuhodné ručné práce z dreva, skla, keramiky, papiera, textilu, či moduritu. Vystavené sú aj obrazy, koláže, ručne vyrobené mydlá a sviečky, háčkované práce a iné ručné práce.
Výstava je realizovaná pod záštitou predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja Eriky Jurinovej a bude prezentovaná i v ďalších kultúrnych organizáciách.