Kaštieľ Radoľa

Kaštieľ Radoľa je jednou z mála renesančných pamiatok na Kysuciach a jediné zachované šľachtické sídlo. Postavený bol v 16. storočí, prvú písomnú zmienku máme z roku 1575.
Čítať ďalej...

IMG 20201204 104720Kysucké múzeum v Čadci a Centrum sociálnych služieb Fantázia v Kysuckom Novom Meste, organizácie v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, vás pozývajú do kaštieľa v Radoli na výstavu „Svet fantázie inými rukami“.

Vystavené ručné práce vyrobili šikovné ruky klientov a zamestnancov zariadenia sociálnych služieb v Kysuckom Novom Meste a v Hornom Vadičove. V kaštieli už vystavovali nejeden krát a vždy sú to nápadité dielka, vyrobené pod vedením pracovníkov, ktorí do starostlivosti o hendikepované deti a dospelých vkladajú kus lásky a pomáhajú im rôznymi aktivitami zmysluplne napĺňať svoj život.

IMG 20201204 120131

Pri realizácii svojich tvorivých nápadov využili mnohoraké výtvarné techniky a spoločne vyrobili pekné dekorácie z prírodných materiálov, dreva, textilu, či keramiky, ktoré navodzujú atmosféru blížiacich sa Vianoc. Usmievaví snehuliaci, vianoční trpaslíci, dekoratívne vianočné stromčeky, textilný adventný kalendár, ručne robené mydlá, pletené a tkané ručné práce, krásne plastické obrazy so zimnou tematikou a ďalšie drobnosti potešia oči malých aj veľkých a sú zároveň predlohou na inšpiráciu v rámci domácich tvorivých aktivít.

Výstava bude sprístupnená do 31. januára 2021. Srdečne Vás pozývame v tomto predvianočnom čase na jej prehliadku.