Kysucké múzeum v Čadci

Kysucké múzeum v Čadci je špecializované regionálne kultúrne zariadenie so zameraním na cieľavedomé zhromažďovanie, ochranu, vedecké a odborné spracovávanie a sprístupňovanie hmotných dokladov so zameraním na múzejnú dokumentáciu vývoja prírody a spoločnosti, vedy a techniky, kultúry a umenia na území Kysúc, od prvých stôp osídlenia až po súčasnosť.

kysucke muzeum uvod

kraslice voskovaneZachovávanie ľudových tradícií a zvykov v podobe zdobenia vajíčok rôznymi technikami, si môžete pozrieť i vyskúšať od 15. februára do 23. apríla 2019 na veľkonočnej výstave v Kysuckom múzeu v Čadci.

Výstava kraslíc je spojená aj s  predajom a návštevníci môžu vidieť rôzne techniky zdobenia kraslíc od ľudových výrobcov z regiónu Kysúc. Dozviete sa o tradíciách veľkonočných sviatkov na Kysuciach. Zároveň vám ponúkame na predaj kraslice, medovníčky, korbáče a rôzne dekoratívne predmety týkajúce sa veľkonočného obdobia.

Pre návštevníkov máme pripravené aj tvorivé dielne, ktoré môžete navštíviť počas veľkonočnej výstavy: od 8.00 – 13.00 hod.

Utorky: zdobenie sklenených kraslíc – 19. 3., 26. 3., 2. 4., 9. 4., 16. 4. 2019.

Štvrtky: zdobenie sklenených kraslíc – 21. 3., 28. 3., 4. 4., 11. 4. 2019.

Ak máte záujem, nahláste sa vopred na č. t.  432 13 86.

Srdečne Vás pozývame,  prajeme pekný umelecký zážitok a príjemné prežitie Veľkonočných sviatkov.