Kysucké múzeum v Čadci

Kysucké múzeum v Čadci je špecializované regionálne kultúrne zariadenie so zameraním na cieľavedomé zhromažďovanie, ochranu, vedecké a odborné spracovávanie a sprístupňovanie hmotných dokladov so zameraním na múzejnú dokumentáciu vývoja prírody a spoločnosti, vedy a techniky, kultúry a umenia na území Kysúc, od prvých stôp osídlenia až po súčasnosť.

 

Čítať ďalej...

kysucke muzeum uvod

merkur plagat

Modely legendárnej stavebnice Merkur od najväčšieho svetového zberateľa Jiřího Mládeka z Českej republiky, môžete obdivovať od 28. apríla do 30. augusta 2019 v Kysuckom múzeu v Čadci. 

Výstava je zameraná na elektricky diaľkovo ovládané modely zo stavebnice Merkur, ale aj na modely vlakov, lokomotív a mostov rôznych prevedení a veľkostí, vrátane zaujímavého koľajiska s vláčikom Merkur. Pozrieť si budete môcť i modely áut, traktorov, žeriavov, ruské kolo, Petrinskú rozhľadnňu či Eiffelovu vežu. Dozviete sa niečo o histórii stavebnice a tiež si môžete zostaviť svoj vlastný model v merkurovej herni. Pre návštevníkov sú pripravené i výukové aplikácie jednoduchých strojov a pohybových mechanizmov, určených hlavne pre deti a mládež. Chýbať nebude ani bohatá herňa pre deti a počas celého mesiaca máj súťaž o vytvorenie najkrajšieho modelu stavebnice Merkur.