Kysucké múzeum v Čadci

Kysucké múzeum v Čadci je špecializované regionálne kultúrne zariadenie so zameraním na cieľavedomé zhromažďovanie, ochranu, vedecké a odborné spracovávanie a sprístupňovanie hmotných dokladov so zameraním na múzejnú dokumentáciu vývoja prírody a spoločnosti, vedy a techniky, kultúry a umenia na území Kysúc, od prvých stôp osídlenia až po súčasnosť.

kysucke muzeum uvod

okrasa cadcaKysucké múzeum v Čadci Vás pozýva od 25. novembra do 22. decembra 2019 na výstavu vianočných ozdôb a dekorácií, ktorú pripravilo v spolupráci s Výrobným družstvom OKRASA Čadca.

OKRASA bola založená v roku 1954 a špecializuje sa na tradičnú výrobu sklenených vianočných ozdôb. Výroba je zameraná na ručnú prácu bez využitia strojov, čo zaručuje originalitu každého kusa výrobku.
Výstava je predajná, návštevníci si môžu pozrieť i zakúpiť vianočné ozdoby z Okrasy Čadca, ale tiež tradičné dekoratívne predmety aj od kysuckých výrobcov. Pre návštevníkov sú pripravené tvorivé dielne v mesiaci december: utorky – pečenie vianočných oblátok - 3., 10., 17. 12. 2019, štvrtky – maľovanie vianočných sklenených ozdôb - 5., 12., 19. 12. 2019. Je potrebné sa vopred objednať na t. č. 43 213 86.