Skanzen Vychylovka

Národopisná expozícia v prírode Kysuckého múzea v Čadci, je lokalizovaná do doliny Chmúra v katastri obce Nová Bystrica, časť Vychylovka, ktorá je súčasťou Chránenej krajinnej oblasti Kysuce.
Čítať ďalej...

skanzen vychylovka uvod2

kovacstvo 12Tvorivá práca zručných majstrov kováčov z Kysúc bude prezentovaná v nedeľu 1. septembra 2019 pri objekte U Rybov v Skanzene Vychylovka - Nová Bystrica. 

kuchyna slivecnikOchutnať sladké dobroty a pozrieť si kultúrny program, ktorý pripravila Folklórna skupina Zborovanka zo Zborova nad Bystricou, môžete v nedeľu 8. septembra 2019 v Skanzene Vychylovka. 

polovnicka kuchyna01Zabaviť sa pri ľudovej hudbe a ochutnať poľovnícke špeciality z diviny môžete v Skanzene Vychylovka - Nová Bystrica v nedeľu 15. septembra 2019. 

kuchyna kapustova s fazulouV nedeľu 22. septembra 2019 bude v Skanzene Vychylovka prezentácia spracovania kapusty a ochutnávka kapustových jedál. S programom "Dlávenie kapusty" vystúpi Folklórna skupina Vrabčiar z Krásna nad Kysucou. 

dary zeme upr

Plody tohtoročnej úrody z Bystrickej doliny budú prezentované v Skanzene Vychylovka – Nová Bystrica v nedeľu 29. septembra 2019 na výstave ovocia a zeleniny.