Skanzen Vychylovka

Národopisná expozícia v prírode Kysuckého múzea v Čadci, je lokalizovaná do doliny Chmúra v katastri obce Nová Bystrica, časť Vychylovka, ktorá je súčasťou Chránenej krajinnej oblasti Kysuce.
Čítať ďalej...

skanzen vychylovka uvod2

kosecke dni09Príďte si zmerať sily v kosení trávy a vyskúšať svoju zručnosť a šikovnosť v celoslovenskej súťaži, ktorá sa koná v nedeľu 30. júna 2019 v Skanzene Vychylovka - Nová Bystrica. 

pernikarstvoV Skanzene Vychylovka ponúkame návštevníkom v nedeľu 7. júla 2019 prezentáciu pernikárky Júlie Masnicovej z Makova, ktorá Vás zasvätí do tajov výroby a zdobenia perníčkov. 

perniky

Kysucké múzeum v Čadci, srdečne pozýva pernikárov prezentovať svoje remeslo na podujatie „Remeslo má zlaté dno – pernikárstvo“ v nedeľu 7. júla 2019  do Skanzenu Vychylovka - Nová Bystrica.

chovatelsky den capV nedeľu 14. júla 2019 vás pozývame do Skanzenu vo Vychylovke - Novej Bystrici na štvrtý ročník Výstavy hospodárskych zvierat pôvodných slovenských plemien. 

vcelarstvo medovnikarska formaPozývame Vás v nedeľu 21. júla 2019 do Skanzenu Vychylovka - Nová Bystrica na podujatie "Deň medu", kde je  pripravený od 10. - 16.00 hod. bohatý program s rôznymi zaujímavosťami o mede. 

oveny01Srdečne vás pozývame v nedeľu 28. júla 2019 na celodenné podujatie do Skanzenu Vychylovka - Nová Bystrica, ktoré bude venované ovčiarskemu remeslu. 

drevena nedela11Pozývame Vás v nedeľu 4. augusta 2019 na prezentačné podujatie do Skanzenu Vychylovka - Nová Bystrica, kde si môžete pozrieť ukážky práce ľudových remeselníkov.