Skanzen Vychylovka

Národopisná expozícia v prírode Kysuckého múzea v Čadci, je lokalizovaná do doliny Chmúra v katastri obce Nová Bystrica, časť Vychylovka, ktorá je súčasťou Chránenej krajinnej oblasti Kysuce.

skanzen vychylovka uvod2

drevena nedela11Pozývame Vás v nedeľu 4. augusta 2019 na prezentačné podujatie do Skanzenu Vychylovka - Nová Bystrica, kde si môžete pozrieť ukážky práce ľudových remeselníkov.

Kysucké múzeum v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pozývajú návštevníkov do Skanzenu Vychylovka – Nová Bystrica na podujatie „Remeslo má zlaté dno – rezbárstvo - Drevená nedeľa“. Návštevníci si môžu pozrieť rôzne výrobky od ľudových výrobcov a majstrov a zoznámiť sa s ich prácou a šikovnosťou. Nebude chýbať kultúrny program, s ktorým sa predstaví Ľudová hudba Vladka Tomčalu z Bystrickej doliny. Prezentácia začína od 12.00 do 16.00 hod. a účinkovanie ľudovej hudby o 13.30 hod. v areáli skanzenu. Tešíme sa na vašu návštevu, zároveň prajeme všetkým krásne slnečné počasie a veľa zážitkov, ktoré vám spríjemnia nedeľu strávenú v prírode.