Skanzen Vychylovka

Národopisná expozícia v prírode Kysuckého múzea v Čadci, je lokalizovaná do doliny Chmúra v katastri obce Nová Bystrica, časť Vychylovka, ktorá je súčasťou Chránenej krajinnej oblasti Kysuce.

skanzen vychylovka uvod2

hľadanie lektorov jpgKysucké múzeum v Čadci hľadá lektora – brigádnika a to priamo do Múzea kysuckej dediny vo Vychylovke na letnú sezónu 2020.

Máš blízko k prírode, histórii či k tradíciám? Obľubuješ ľudovú architektúru, drevené chalúpky, zaujíma ťa ich pôvod? Chceš stráviť letnú sezónu vo výnimočnom prostredí, ktoré ti bude každý závidieť? Si komunikatívny, máš rád ľudí a s nadšením im sprostredkuješ zaujímavosti o živote na kysuckej dedine v minulosti? Tak potom hľadáme práve teba. Vychylovka, ako iste vieš, je miestom, ktoré má čaro a láka množstvo turistov.

U nás nehrozí stereotyp, každý deň je iný. Bonusom je čerstvý vzduch, dni strávené v prírode a výborný kolektív, ktorý je vždy ochotný poradiť a pomôcť. Pokiaľ si aj jazykovo zdatný, je to pre nás výhoda. Nie je to však podmienka. Správny lektor si vie predsa poradiť. Stačí, keď vieš v rodnom jazyku podať informácie tak, že sa k nám ľudia radi vrátia a možno ťa odmenia aj potleskom.

Ak ťa nezaskočia zvedavé otázky od návštevníkov, tak si náš človek. Ak dokážeš svojím výkladom zaujať deti, ale aj staršie generácie, tak neváhaj a staň sa súčasťou nášho tímu. Okrem bežných prehliadok sa budeš podieľať aj na pravidelných podujatiach, kde si vypočuješ ľudovú muziku, alebo ochutnáš domáci chlebík. Prax u nás ti pomôže nielen v tvojom ďalšom rozvoji, ale získaš omnoho viac. Výhľady, na ktoré sa nezabúda, miesta, ktoré si zamiluješ. Uvidíš, raz skúsiš a už nebudeš chcieť od nás odísť.

Pokiaľ ťa naša ponuka zaujala, tak nám do 30. marca pošli svoj životopis na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..