Múzeum kysuckej dediny

Národopisná expozícia v prírode Kysuckého múzea v Čadci, je lokalizovaná do doliny Chmúra v katastri obce Nová Bystrica, časť Vychylovka, ktorá je súčasťou Chránenej krajinnej oblasti Kysuce.

skanzen vychylovka uvod2

96358962 140163180912753 9215091571836321792 oNa základe Opatrenia Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky pri ohrození verejného zdravia
je od 9. mája Múzeum kysuckej dediny vo Vychylovke otvorené.

Historická lesná úvraťová železnica do odvolania nebude premávať, otvorené bude iba Múzeum kysuckej dediny a to od 9,00 do 17,00 (nepretržite pondelok - nedeľa).

Návšteva národopisnej expozície v prírode bude možná za dodržania všetkých hygienických a bezpečnostných podmienok:

• vstup a pobyt bude možný len s prekrytými hornými dýchacími cestami (rúško, šál, šatka),
  • pri vstupe bude k dispozícii dezinfekčný prostriedok na ruky,
  • počet návštevníkov v expozícii v jednom okamihu nesmie prekročiť koncentráciu jeden návštevník na 25 m2 z plochy expozície alebo objektu ľudovej architektúry, táto podmienka sa nevzťahuje na deti,
  • dodržiavanie odstupu min. 2 metre.