Múzeum kysuckej dediny

Národopisná expozícia v prírode Kysuckého múzea v Čadci, je lokalizovaná do doliny Chmúra v katastri obce Nová Bystrica, časť Vychylovka, ktorá je súčasťou Chránenej krajinnej oblasti Kysuce.

skanzen vychylovka uvod2

IMG 4405Ani tohto roku sme nezabudli na našich malých návštevníkov. A to v nedeľu 7. júna od 10. hodiny.

Súčasné okolnosti nám bránia zorganizovať podujatie v plnom rozsahu, ako to bývalo po minulé roky, ale brány Múzea kysuckej dediny sú otvorené aj počas najbližšej nedele, kedy sme pre vás a vaše ratolesti pripravili hneď niekoľko prekvapení. Poprechádzajte sa po skanzene a spoznajte jednotlivé objekty. Svoje vedomosti si deťúrence môžu overiť prostredníctvom kvízu, ktorý sme pre nich pripravili. Po jeho odovzdaní na pokladni ich čaká ďalšie milé prekvapenie. No a to najväčšie vás isto prekvapí najviac. Ale o tom povieme viac trošku neskôr. Aby sme vám neprezradili všetko naraz. Takže nedeľu 7. júna si rezervujte na návštevu Múzea kysuckej dediny a určite budete mať vy aj vaše detičky zaručený zážitok.