Múzeum kysuckej dediny

Národopisná expozícia v prírode Kysuckého múzea v Čadci, je lokalizovaná do doliny Chmúra v katastri obce Nová Bystrica, časť Vychylovka, ktorá je súčasťou Chránenej krajinnej oblasti Kysuce.

skanzen vychylovka uvod2

106987663 157593929169678 7922249916207989211 nNajbližšiu nedeľu to bude v Múzeum kysuckej dediny vo Vychylovke rozvoniavať tradičnými kysuckými dobrotami.

Budete ich môcť ochutnať, ale zoznámite sa aj s tým, ako žili naši predkovia. Rozkúria sa funkčné dobové pece a jedlá spojené s našim regiónom sa pripravia tradičným spôsobom. To všetko už 13. júna 2021 na podujatí Kuchyňa starých materí.

Príďte ochutnať kapustniaky, ale aj chrumkavé zemiakové placky či sladučké koláče. Bude to zážitok pre všetkých, malých aj veľkých.

Pobyt na tomto obľúbenom podujatí si môžete spestriť jazdou na Historickej lesnej úvraťovej železnici. V stanici Skanzen vám ponúkame výstavu zo zbierok Kysuckého múzea, pod názvom Drotári a drotárstvo a v Raganovom mlyne banerovú výstavu Vlaky s vôňou dreva a makety vláčikov Miroslava Poláka.