Múzeum kysuckej dediny

Národopisná expozícia v prírode Kysuckého múzea v Čadci, je lokalizovaná do doliny Chmúra v katastri obce Nová Bystrica, časť Vychylovka, ktorá je súčasťou Chránenej krajinnej oblasti Kysuce.

skanzen vychylovka uvod2

Bystrickou dolinou fotografie 2Kysucké múzeum v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pripravuje v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke dňa 23. augusta 2020 podujatie pod názvom Bystrickou dolinou.

Program začne o 12. 45 a to krojovaným sprievodom na svätú omšu, pri ktorej farár požehná upečený chlebík.   Svätá omša  začne o 13. hodine na pódiu pri objekte Krčma z Korne. Hlavný program je naplánovaný na 14. hodinu na pódiu pri objekte Krčma z Korne. Hudbou a tancom vás zabavia folklórne súbory Dolinka a Bystrica z Novej Bystrice, ktoré budú prezentovať zvyky a tradície z Bystrickej doliny. Počas dňa nebudú chýbať ani chutné kysucké jedlá a remeselníci s tradičnými výrobkami.

Deň si môžete spríjemniť aj jazdou po Historickej lesnej úvraťovej železnici a navštíviť môžete aj dve výstavy Drotári a drotárstvo a Vlaky s vôňou dreva.

Príďte sa započúvať do melódií z Bystrickej doliny, tešíme sa na vás.