Múzeum kysuckej dediny

Národopisná expozícia v prírode Kysuckého múzea v Čadci, je lokalizovaná do doliny Chmúra v katastri obce Nová Bystrica, časť Vychylovka, ktorá je súčasťou Chránenej krajinnej oblasti Kysuce.

skanzen vychylovka uvod2

Dožinkový sprievod 2Kysucké múzeum v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pripravuje v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke dňa 6. septembra 2020 podujatie pod názvom Ospievané Beskydy – Dožinky.

Tešiť sa môžete na prezentáciu zvykov a tradícií počas Dožinkov na Kysuciach. V programe sa vám predstaví Ženská spevácka skupina, ktorá je súčasťou Folklórneho súboru Jedľovina z Kysuckého Nového Mesta a Folklórna skupiny Kýčera z Ochodnice.

Oslávte s nami ukončenie žatvy. Nebude chýbať ručné mlátenie obilia, ale aj pletenie dožinkového venca. O 12. 45 hodine vaše oči poteší krojovaný sprievod účinkujúcich od objektu U Poništu na svätú omšu, ktorá sa uskutoční o 13. hodine. Na nej pán farár požehná úrodu a obilie.

O 14.00 hodine začne hlavný program pod názvom Dožinky na Kysuciach. Okrem spevu, hudby a tanca si budete môcť opäť vychutnať aj tradičné kapustniaky pripravené na dobových peciach. Tešíme sa na vašu návštevu.