Múzeum kysuckej dediny

Národopisná expozícia v prírode Kysuckého múzea v Čadci, je lokalizovaná do doliny Chmúra v katastri obce Nová Bystrica, časť Vychylovka, ktorá je súčasťou Chránenej krajinnej oblasti Kysuce.

skanzen vychylovka uvod2

thumb skanzen krcma ryboviaKysucké múzeum v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, a poľovnícke združenie Starý Diel – Vychylovka pripravujú v Múzeu kysuckej dediny dňa 20. septembra 2020 podujatie pod názvom Nedeľa svätého Huberta.

Deň bude venovaný poľovníkom a všetkému čo k tomu patrí. Môžete sa tešiť na rôzne poľovnícke špeciality, ktoré pripravia skúsení poľovníci. Deti si budú môcť vyskúšať streľbu zo vzduchovky na terč. Poľovníci sa pochvália aj svojimi trofejami z poľovačiek. Počas podujatia si tak môžete pozrieť prezentačnú výstavu trofejí či parohov. Počas celého podujatia nebudú chýbať ani tradiční remeselníci.

Poľovnícke združenie Starý Diel - Vychylovka bolo založené v roku 1993. Užíva a obhospodáruje poľovný revír Starý Diel - Vychylovka, ktorého výmera je 2225 hektárov. „V súčasnosti má naše poľovnícke združenie 21 riadnych členov a dvoch čestných členov. Úlohou členov nášho poľovníckeho združenia je neustále zlepšovanie prostredia pre zver, starostlivosť o zdravotný stav, pravidelné prikrmovanie, osievanie políčok vhodnými plodinami, budovaním a udržiavaním poľovníckych zariadení, kynológia a strelectvo. Úlohou každej spoločnosti je ochrana prírody a životného prostredia, aby sme mali neustále na mysli ekologickú rovnováhu prírody. Rozumným regulovaním chovu, ochranou a lovom dokážeme súčasné stavy zveri uchovať pre následné generácie, čo je našou prvoradou úlohou,“ priblížil činnosť združenia Michal Riečičiar, poľovnícky hospodár PZ Starý Diel - Vychylovka.