Múzeum kysuckej dediny

Národopisná expozícia v prírode Kysuckého múzea v Čadci, je lokalizovaná do doliny Chmúra v katastri obce Nová Bystrica, časť Vychylovka, ktorá je súčasťou Chránenej krajinnej oblasti Kysuce.

skanzen vychylovka uvod2

dary zeme foto 2Kysucké múzeum v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pripravuje v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke dňa 27. septembra 2020 podujatie pod názvom Dary zeme.

Príďte s nami osláviť a poďakovať sa za všetko, čo nám tento rok ponúkla príroda. Už od soboty 26. septembra si môžete v Múzeu kysuckej dediny pozrieť výstavu darov zeme. Tá potrvá aj počas podujatia v nedeľu. Nájdete tu rôzne plodiny, ktoré sa urodili na kysuckých poliach, záhradkách či v lesoch. Tešiť sa môžete aj na kultúrne pásmo v podaní Folklórnej skupiny Dolinka z Novej Bystrice. O 12.45 sa uskutoční sprievod účinkujúcich na svätú omšu, ktorá sa uskutoční o 13. hodine. Tu sa požehná aj úroda. Po omši bude pokračovať kultúrny program.

Veríme, že vás toto podujatie zaujme a prídete do Múzea kysuckej dediny. Popri výstave, či prednáške sa môžete odviesť aj po Historickej lesnej úvraťovej železnici a ešte máte do konca októbra možnosť pozrieť si aj dve výstavy. Drotári a drotárstvo v Multifunkčnom objekte a Vlaky s vôňou dreva v Raganovom mlyne.