zsk_logost_znak_s_logom_a_podporou_1logo_km_horizontal

Vianočná výzdoba vôkol nás je vždy neodmysliteľnou súčasťou Vianoc. Ako vznikajú také vianočné ozdoby si mohli  vyskúšať žiaci špeciálnych škôl a klienti centier sociálnych služieb  v rámci tvorivých dielní pod názvom „Čaro Vianoc vo vianočných ozdobách II.“ Po roku si opäť deti a mládež na tvorivých dielňach vyskúšali na základe vlastných návrhov vytvoriť výrobky, resp. namaľovať vlastné vianočné ozdoby.

caro vianocKysucké múzeum v Čadci pozýva na tvorivé dielne nazvané "Čaro Vianoc vo vianočných ozdobách II.", kde bude možnosť vyskúšať si zručnosť, kreativitu a trpezlivosť pri zdobení vianočných ozdôb.

zsk_logo  st_znak_s_logom_a_podporou_1  logo_km_horizontal

Kysucké múzeum v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja,  po roku opäť zrealizovalo projekt v spolupráci so  špeciálnymi základnými školami a centrami sociálnych služieb. V rámci druhého ročníka projektu „Na skle maľované II.“ sa realizovali dva bloky tvorivých dielní zamerané na edukačné a interaktívne podujatia pre mládež s integráciou znevýhodnených detí.

na skle malovaneKysucké múzeum v Čadci pozýva na tvorivé dielne nazvané "Na skle maľované II.", kde bude možnosť vyskúšať si zručnosť, kreativitu a trpezlivosť pri maľovaní na sklo.

na skle malovane pozvankaKysucké múzeum v Čadci pozýva na tvorivé dielne nazvané "Na skle maľované II.", kde si deti budú môcť vyskúšať svoju zručnosť, kreativitu a trpezlivosť pri maľovaní na sklo.

zsk_logost_znak_s_logom_a_podporou_1logo_km_horizontal

- Výmena strešnej krytiny na objekte Mlyn a píla z Klubiny


Kysucké múzeum v Čadci, v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, má vo svojej správe aj Skanzen vo Vychylovke, kde sa nachádza 34 objektov ľudovej architektúry. Medzi ne patrí aj technická stavba mlyn a píla z obce Klubina, ktorá sa uvádzala do pohybu vodným kolesom.

zsk_logost_znak_s_logom_a_podporou_1logo_km_horizontal

Kysucké múzeum v Čadci začína realizovať projekty Ministerstva kultúry SR

  • Funkčná obnova náhonu k objektu  Mlyn a píla z Klubiny
  • Výmena strešnej krytiny na objekte Mlyn a píla z Klubiny