zsk_logo  st_znak_s_logom_a_podporou_1  logo_km_horizontal

Kysucké múzeum v Čadci v spolupráci so  špeciálnymi základnými školami a centrami sociálnych služieb v okrese Čadca a Kysucké Nové Mesto realizovalo v rámci projektu "Na skle maľované III. " už po tretí krát súbor tvorivých dielní zameraných na edukačné a interaktívne podujatia pre mládež s integráciou znevýhodnených detí.

matej bel tekovska stolica lePozývame Vás na prezentáciu publikácie Matej Bel: Tekovská stolica, v pondelok 24. 6. 2019 o 15.30 hod. v Koncertnej sále - Kapitánska budova v areáli Tekovského múzea v Leviciach.

matej bel tekovska stolica caPozývame Vás na prezentáciu publikácie Matej Bel: Tekovská stolica, v utorok 18. 6. 2019 o 14.30 hod. v hlavnej budove Kysuckého múzea v Čadci.

na skle malovane03Kysucké múzeum v Čadci pozýva na tvorivé dielne nazvané "Na skle maľované III.", kde bude možnosť vyskúšať si zručnosť, kreativitu a trpezlivosť pri maľovaní na sklo.

zsk_logo   logo fpu02   logo_km_horizontal

Kysucké múzeum v Čadci v roku 2018 získalo cez Fond na podporu umenia v rámci podprogramu 5.4.2 Ochrana zbierkových fondov dotáciu vo výške 2 669,00 €.

zsk_logo   logo fpu02   logo_km_horizontal

V rámci podprogramu 5.4.1. Odborné ošetrenie zbierkových fondov sa Kysuckému múzeu v Čadci podarilo vďaka získanej dotácii z Fondu na podporu umenia, ako aj príspevku od zriaďovateľa, Žilinského samosprávneho kraja, podarilo v Skanzene Vychylovka úplne vymeniť dve strechy na objektoch ľudovej architektúry v usadlosti u Hruškuliaka.

zsk_logo   logo fpu02   logo_km_horizontal

 

Okrem úspešnej vydavateľsko-edičnej činnosti sa Kysucké múzeum v Čadci v roku 2018 sústredilo v rámci riešenia projektov aj na prezentáciu archeologického fondu múzea, a to prostredníctvom dvoch realizovaných projektov.

zsk_logo   logo fpu02   logo_km_horizontal

Edíciu Zlatý fond Kysuckého múzea obohatila koncom roku 2018 nová a dlho očakávaná vedecká monografia historika Mariána Liščáka Čadca a okolité obce v správe panstva Strečno od konca 18. do polovice 19. storočia, ktorú z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

zsk_logo   logo fpu02   logo_km_horizontal

Kysucké múzeum v Čadci záverom roku 2018 obohatilo vďaka pridelenej dotácii z Fondu na podporu umenia (podprogram 5.2.1) edíciu Zlatý fond Kysuckého múzea o najnovší knižný prírastok, a to monografiu Zemianske rody na Kysuciach od Danky Majerčíkovej.