Propagačné materiály Kysuckého múzea

Kysucké múzeum ponúka návštevníkom rôzny propagačný materiál - pohľadnice a skladačky skanzenu, lesnej železničky, Kaštieľa v Radoli, Recepty starých materí a stredovekej kuchyne, papierové vystrihovačky a rôzne iné predmety, ktoré Vás potešia.

Renesančný Kaštieľ RadoľaRenesančný Kaštieľ Radoľa

Kaštieľ Radoľa vo svojich expozíciách sústreďuje najucelenejšiu zbierku archeologických nálezov z počiatkov osídlenia tohto regiónu na Kysuciach. Okrem prehliadky kamenných, kovových či kostených nálezov, si návštevník môže pozrieť autentickú ukážku spôsobu meštianskeho života koncom 19. a začiatkom 20. storočia.
skladacka_mkd_Múzeum kysuckej dediny

Trojjazyčný podrobný sprievodca skanzenom ponúka zoznámenie sa s objektami ľudovej architektúry z Kysúc, ktoré sa nachádzajú v stálej národopisnej expozícií v prírode vo Vychylovke. K dispozícií je v slovenčine a angličtine, nemčine, poľštine.
Sample ImageRecepty starých materí

15 receptov  - súbor pohľadníc. Nájdete tu: úhrabky, baba, podlesníky, kvaková polievka, kapusniaky, fazuľa s kapustou, fazuľa so slivkami, mrvence, zemiakové gule, trhance, kukuričná kaša, sedliacka kapusta, slivečník, šúlance, strova (polievka).