OZNAM

Vážení návštevníci, parné lokomotívy počas letnej sezóny 2024 z prevádzkových dôvodov nepremávajú!

Počas letnej sezóny budú premávať iba dieselové lokomotívy .

Historická lesná úvraťová železnica bude počas letnej sezóny premávať  zo Stanice Skanzen do časti prvej úvrate a späť.  Ďakujeme za pochopenie!

Bývalá Kysucko-oravská lesná železnica (KOLŽ) vznikla v roku 1926 spojením lesných železníc vybudovaných v roku 1915 - 1918, kysuckej - z Oščadnice do Chmúry (Nová Bystrica, časť Vychylovka) a oravskej - z Lokce do Erdútky (terajšej Oravskej Lesnej). Súčasťou inventára HLÚŽ sú historické parné a motorové rušne, vozne a pod. Kysucké múzeum je poverené komplexnou dokumentáciou lesných železníc na Slovensku. Železnica premáva počas sezónnej prevádzky v mesiacoch máj - október.

Podujatia v skanzene Vychylovka

velka noc ide
30.03 - 01.04.2024

Kysucké múzeum, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, pozýva od 30. marca do 1. apríla 2024 do Múzea kysuckej dediny na tematickú výstavu „Veľká noc ide...“.

úvodný obrázok
24.03.2024

Kysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pozýva do Múzea kysuckej dediny vo Vychylovke v nedeľu 24. marca 2024 na veľkonočné podujatie v duchu ľudových tradícií.

04.02.2024

Fašiangy, obdobie bohaté na pestrofarebné masky, sprievody, plesy, zabíjačky a rôzne špeciality. Kysucké múzeum, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, pripravilo v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke na nedeľu 4. februára 2024 tematické podujatie Fašiangy na dedine.