K hlavným činnostiam múzea patrí zhromažďovanie, ochrana a odborné spracovanie zbierkového fondu, vedecko-výskumné práce, expozičná, výstavná, edičná, publikačná kultúrno-výchovná činnosť.

Pozvánky

IMG 20230908 200628

 

Kysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, Vás srdečne pozýva na výstavu Odvrátená tvár režimu. Výstava je venovaná pamiatke obetí komunizmu a približuje temnú stránku režimu, ktorý sa prezentoval ako priateľský k ľudu. Exponáty zo zbierok Kysuckého múzea sú doplnené osobnou zbierkou pána Kvetoslava Gregora, ktorý sa veľkou mierou spolupodieľal na realizácii výstavy. Materiály k výstave nám tiež poskytla Kongregácia sestier Najsvätejšieho Spasiteľa v Bratislave a Ústav pamäti národa. Pre návštevníkov máme pripravené aj zaujímavé komentované prehliadky výstavy v réžii nášho historika Martina Turóciho. Odvrátenú tvár režimu si môžete pozrieť v Múzeu Čadca od 9. septembra do 26. novembra 2023.

Ing. Veronika Gilániová

Kysucké múzeum

Plagát METAMETY upravený page 0001

Kysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pripravilo výstavu diel autora Petra Kolembusa s názvom METAMETY – časostroje a iné stroje.

Návštevníci múzea si môžu pozrieť rôzne výrobky, prevažne z kovu, doplnené vtipnými príbehmi z pera autora. Exponáty sú vyrobené recykláciou starých nefunkčných kovových predmetov a prevedú návštevníka do sveta fantázie a sci-fi.

Výstava je sprístupnená v hlavnom sídle Kysuckého múzea v Čadci od 9. septembra a potrvá do 26. novembra 2023. Srdečne Vás pozývame!

Ing. Veronika Gilániová

Kysucké múzeum

Plagát Bačovský riad page 0001
5.6.-29.8.2023

Kysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pripravilo výstavu svorového bačovského riadu autora MVDr. Andreja Renčka, PhD.

IMG 20230912 085023

Prírodné živly a ich tajomstvá ľudí zaujímali od nepamäti. Zem, voda, vzduch a oheň sprevádzajú ľudstvo a veľkou mierou ovplyvňujú život na našej planéte. Kysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, v spolupráci so Slovenským múzeom ochrany prírody a jaskyniarstva pripravilo výstavu Nespútané živly. Návštevníci sa dozvedia veľa zaujímavých informácií o prírodných fenoménoch i environmentálnych problémoch súčasnosti. Okrem toho si môžu pozrieť interaktívne 3D modely sopky, prierezu Zeme, prúdenia vzduchu a riečneho koridoru. Výstava je doplnená aj ukážkami fauny, ktorá je súčasťou jednotlivých prírodných živlov. Pre detských návštevníkov máme pripravené malé prekvapenie. Tešíme sa na Vašu návštevu od 14. septembra do 26. novembra 2023 vo výstavných priestoroch na Moyzesovej ulici 50 v Čadci.

Ing. Veronika Gilániová

Kysucké múzeum